Enerģētiskā koksne lauksaimniecībā izmantojamā zemē

Jautājums: 
Vai var sākt audzēt enerģētisko koksi (kārklus, apsi vai alksni) lauksaimniecībā izmantojamā zemē? Vai nepieciešams veikt zemes transformāciju uz apmežojamu teritoriju, vai arī šāda darbība neskaitās kā apmežošana? Gribēju arī noskaidrot vai par enerģētiskās koksnes audzēšanu ir iespējams saņemt kādus atbalsta maksājumus?
Atbilde: 
Apsi (Populus spp.), kārklu (Salix spp.) un baltalksni (Alnus incana) var audzēt lauksaimniecībā izmantojamā zemē ar piecu gadu maksimālo cirtes aprites laiku, zeme nav jātransformē. Lai saņemtu vienoto platībmaksājumu (VPM), nepieciešams līdz 15.maijam Lauku atbalsta dienesta reģionālā lauksaimniecības pārvaldē iesniegt:
  • platībmaksājumu pieteikumu un lauku bloku kartes;
  • minēto īscitrtmeta atvasāju sugu stādu izcelsmes apliecinājuma kopiju;
  • VSIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" tehnisko noteikumu kopiju, ja minētās īscirtmeta atvasāju sugas teik stādītas un audzētas meliorētās zemēs. (tālr.67027587).
VPM var saņemt, ja piesaka vismaz 1 hektāru un katra lauka platība vismaz 0,3 ha.
Atbalsta likme VPM – 46 Ls/ha + ja teritorija atrodas Mazāk labvēlīgā apvidū 17.73 (1.kategorija) vai 28.37 (2.kategorija) vai 41.14 (3.kategorija). VPM likmes norādītas par 2010.gadu, bet var tikt piemērots samazinājuma koeficients apmēram 3 %.
Kategorija: 

Pievienot komentāru

Iesūtīt jautājumu