Noticis starptautisks seminārs par akvakultūras attīstību un tirgus situāciju Eiropā

PielikumiPrint

Ozolniekos 10. decembrī notika starptautisks seminārs par akvakultūru un tās tendencēm Eiropā. Seminārā piedalījās „Eurofish” pārstāve Jekaterina Tribilustova, kura savās prezentācijās pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar akvakultūras rādītājiem pasaulē un Eiropā.

Lektore atzina, ka vadošās ražotājvalstis akvakultūrā ir Spānija (272 000 tonnas gadā), Francija (226 000), Lielbritānija (177 000), Itālija (160 000) un Grieķija (142 000). Par būtiskākajiem faktoriem akvakultūras izaugsmē tika atzīti: sugu izlases barības izmaksas un pieejamība, platību pieejamība, ietekme uz vidi un bioloģisko daudzveidību, tehnoloģiju un finanšu pieejamība, klimata pārmaiņas, vadība, pārtikas drošības un izsekojamības jautājumi.

Jekaterina Tribilustova iepazīstināja arī ar tendencēm jūras velšu marķējumos Eiropā. Par desmit būtiskākajām pārtikas nozares tendencēm viņa nosauca sekojošas iezīmes: vārda „dabīgs” vietā tirgū sāk parādīties vārds „tīrs” (pure, angļu valodā), ekoloģijas jautājumi ir jāuztver kā pati par sevi saprotama lieta, būtiska ir ražotāja atrašanās vieta, tiek akcentēti augstākās (Premium) klases produkti, aizvien lielāka uzmanība tiek pievērsta senioriem un viņiem tiek radīti speciāli produktiem,  savukārt kosmētikas nozarē veidojas neizmērojami plaši nišas produktu tirgi un proteīnu bums.

Ar „Aquabest” projektu un sālsūdens akvakultūru Latvijā semināra dalībniekus iepazīstināja Ruta Medne, uzsverot, ka, pirms uzsākt jebkādu darbību, kas varētu kaut kādā veidā ietekmēt Baltijas jūru, ir jābūt tūlītējam risinājumam, kā kompensēt ietekmi uz jūru, kas mums visiem ir jāsaudzē.

Seminārā piedalījās arī pārstāvji no AGA, kas pastāstīja par iespējamiem veidiem un risinājumiem skābekļa izmantošanai akvakultūrā.

Gunta Švarce,
LLKC Zivsaimniecības sadarbības tīkla Sekretariāta projektu vadītāja

Pievienot komentāru