Liela interese par vistkopību piemājas saimniecībā

Novembra izskaņā, kad sezonas darbi padarīti un zemniekiem ir vairāk laika, lai smeltos zināšanas, LLKC Gulbenes birojs organizēja izglītojošo semināru “Vistkopība piemājas saimniecībā”. Kā jau ierasts pēdējā laikā, arī šis seminārs tika plānots attālināti – Zoom vidē, kas sniedz iespēju pieslēgties no jebkuras vietas, nepieciešams tik vien kā interneta pieslēgums. Izrādījās, ka esam izvēlējušies tik tiešām interesantu un aktuālu tēmu, jo nepilnu divu stundu laikā pieteicās vairāk nekā 100 dalībnieki, un, reaģējot uz lielo interesi, tika noorganizēts vēl viens papildpasākums – informatīvais seminārs “Vistu šķirņu raksturojums un pilnvērtīga barība”.

Semināru lektore bija Zane Rostokina, kura ir Latvijas Putnkopības asociācijas valdes priekšsēdētāja. Lektore stāstīja ne tikai teorētiskās zināšanas, bet dāsni dalījās pieredzē un padomos arī no savas personīgās pieredzes vistkopībā, kas klausītājiem šķita īpaši vērtīgi. Tika apskatīti vairāki būtiski temati – vistu šķirņu raksturojumi, biodrošība, labturība, barības izvēli ietekmējošie faktori, analizēta pilnvērtīga vistu barošana, kur galvenais klupšanas akmens ir pietiekama proteīna daudzuma nodrošināšana (kā izrādās, lopbarības bietes satur vairāk proteīnu nekā puscukurbietes), un tika atbildēts uz visiem klausītāju jautājumiem. Acīgākie klausītāji seminārā arī pamanīja idejas, ko vēlētos ieviest savās saimniecībās –

piemēram, vistu kūtī vistām pieejamā augstumā iekārtā puķu turētājā salikti dārzeņi, un šādā veidā dārzeņi tiek veiksmīgi apēsti un netiek samīdīti.

Izglītojošā semināra laikā Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Indra Tomiņa iepazīstināja ar jomu regulējošajiem normatīvajiem aktiem un likumdošanas prasībām olu realizācijai nelielos apjomos, kas ikvienam nozarē strādājošajam ir jāievēro. Šī informācija bija noderīga ne tikai klausītājiem – iesācējiem, bet bija lielisks atgādinājums arī nozares profesionāļiem.

Ļoti būtiski bija dzirdēt arī vistkopības ekonomiskos aspektus, ar ko iepazīstināja LLKC pārstāve Agnese Stivriņa, tas ļāva klausītājiem izvērtēt un aizdomāties, vai vistkopība viņiem ir tikai hobijs vai tomēr arī bizness.

Lielā klausītāju interese par šiem semināriem rada pārliecību, ka mājputni piemājas saimniecībās būs, nozare attīstās un patērētājiem būs iespēja iegādāties pārbaudītas izcelsmes, kvalitatīvus putnkopības produktus.

Gan informatīvais, gan izglītojošais seminārs tika organizēts VLT aktivitātē “Informatīvi izglītojošu semināru organizēšana visā Latvijā”.

Maija Malberga,

LLKC Gulbenes biroja uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru