Žurnāla “Latvijas Lopkopis” marta numurā

GalerijaPrint

Žurnāla marta numura aktuālā tēma – finansējuma pieejamība. Februārī Latvijas lielo komercbanku asociācijas vadība paziņoja par finansējuma veicināšanas 15 punktu plānu šim un nākamajam gadam, kas citstarp paredz aktivizēt kreditēšanu, īpašu labvēlību izrādot tiem, kas ieguldīs videi draudzīgos projektos. Vienlaikus socioloģiskie pētījumi liecina, ka vismaz trešā daļa lauku uzņēmēju, kam nepieciešams neliels aizņēmums, pie tā nevar tikt. Kāpēc vieni grib dot, bet otri nevar paņemt? Kas sagaidāms kreditēšanas tirgū, par to numura aktuālās tēmas rakstā.

Marta izdevumā turpinām iepazīstināt lasītājus ar LLKC lopkopības konsultantiem – šoreiz ar LLKC Preiļu biroja lopkopības konsultantu Mairi Ormani. Darbu LLKC viņš uzsāka 2019. gadā tūlīt pēc bakalaura grāda iegūšanas LLU ciltslietu zootehniķa specialitātē.

Kāda ir skābbarības kvalitāte Latvijā, vērtējot Skābbarības konkursa rezultātus, skaidro LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere.

Cik konkurētspējīgi ir Latvijas piensaimnieki salīdzinājumā ar Eiropas piena lielvalstu – Nīderlandes, Dānijas un Īrijas – piensaimniekiem, vērtē LLKC ekonomists Raivis Andersons, izmantojot Starptautiskā piena pētniecības tīkla IFCN datus.

Ikvienam lauksaimniekam būs lietderīgi iepazīties ar LLKC būvinženiera Kristapa Stūriškas padomiem tiem, kuri gatavojas uzsākt būvniecību. Tāpat lietderīgs būs LLKC konsultanta-eksperta veterinārmedicīnā Daiņa Arbidāna ieskats antibiotiku ēras norietā.

Par slaukšanas ietekmi uz govju tesmeņa veselību marta izdevumā raksta piena lopkopības iekārtu tehnologs Andris Kurgs un sertificēts veterinārārsts Jurijs Brente. Bet par to, kā ražot pienu ar iespējami zemāku baktēriju skaitu, rakstā skaidro SIA “Piensaimnieku laboratorija” Testēšanas laboratorijas vadītāja Dita Krastiņa.

Aitkopjiem šoreiz raksts par jēru aprūpi un piebarošanu, ko sagatavojusi Latvijas Aitu audzētāju asociācijas aitu vērtēšanas eksperte Dina Avotiņa. Bet par temperamenta izpausmi gaļas liellopiem – LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas rakstā.

Putnkopjiem piedāvājam sarunu ar Latvijas Putnkopības asociācijas vadītāju Zani Rostokinu par nozares šā gada aktualitātēm.

Zirgkopjiem – žurnālistes un LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres stāsts par Inesi Lipsku un Vadimu Blažēviču, kuri saimnieko jātnieku sporta klubā “Eridana”, kas atrodas Jumpravas pagasta “Dzelmēs”.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2021_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru