Žurnāla “Latvijas Lopkopis” oktobra numurā

GalerijaPrint

Žurnāla oktobra izdevumā raksts, kādas izmaiņas mājsaimju ēdienkartē un ēšanas paradumos ieviesuši pandēmijas apstākļi. Šī bija galvenā tēma oktobra sākumā zīmola “Novada Garša” ietvaros notikušajā konferencē “Vietējie produkti – nākotnes virzītājspēks”, kurā sniedzam nelielu ieskatu.

Viena no žurnāla centrālajām tēmām – situācija cūkkopībā. Zemās cūku liemeņu iepirkuma cenas, Āfrikas cūku mēra izplatības dēļ ierobežotais eksports uz trešajām valstīm un strauji augošās resursu izmaksas nozari iedzinušas smagā krīzē.

Žurnālā arī par to, kā noritējusi pirmā klātienes lauka diena lopkopībā SIA “Kalnāji” novietnē “Līvas”, Slampes pagastā. Lauka dienas tēma bija “Sabalansētas ēdināšanas nozīme piena kvalitātes palielināšanā, slaucamo govju veselība un selekcijas aspekti”.

Veterinārijas sadaļā – LLKC konsultanta-eksperta veterinārmedicīnā Daiņa Arbidāna padomi, kā atbrīvoties no kārpām liellopiem. LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere raksta, kā saglabāt telēm veselību tranzītperiodā. Raksts arī par to, vai dzīvnieku barībā izmantojama kukurūza ar melnplauku.

LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta piedāvā iepazīties ar vienu no metāna mazināšanas iespējām ganāmpulkos, barības devās miežus aizstājot ar auzām.

Gaļas liellopu audzētājiem noderēs LLKC lopkopības konsultantes Daigas Baltiņas padomi ganāmpulka sagatavošanai ziemošanas periodam. Publicējam ar informāciju par to, kā sokas lauksaimnieku organizāciju un vasts institūciju darba grupai, kas cenšas rast risinājumus zemnieku problēmām ar negodprātīgiem dzīvnieku pircējiem.

Par aitu pareizu svēršanu un svaru tehnoloģiskajiem risinājumiem raksta LLKC lauksaimniecības/mehānikas inženieris Pēteris Zelčs un Latvijas Aitu audzētāju asociācijas sertificētā vērtētāja Dina Avotiņa.

Kādas iespējas pastāv putnkopībā olu čaumalu kvalitātes uzlabošanai – Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas izpilddirektores Annas Ērlihas un veterinārārstes Annas Malinenes raksts.

Zirgkopībs nozares entuziastiem piedāvājam LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres rakstu par Rihardu Sniku un viņa zirgu King of the Dance, kuri Tokijas paralimpiskajās spēlēs ieguva divas medaļas. 

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2022_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru