Krāslavā veiksmīgi darbojas mēbeļu ražotne

GalerijaPrint

Krāslavā 2016. gadā tika izveidota mēbeļu ražotne. Pakalpojumu nodrošina IK “Brāļi Vanagi”, kura īpašnieks ir Āris Vanags. Mēbeles tiek ražotas no masīvkoka, saplākšņa, no lamināta un citiem materiāliem, kā arī iedzīvotājiem tiek sniegti  pakalpojumi  seno mēbeļu restaurācijai.

Galdniecības iekārtu iegādei tika īstenots LEADER projekts  pasākumā “Atbalsts jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, esošo produktu un pakalpojumu attīstīšanai, to realizēšanai tirgū un kvalitatīvu darba apstākļu radīšanai”.

Ražošanas procesa nodrošināšanai iegādātas galdniecības iekārtas. Attīstot mēbeļu ražotni, tika domāts par  videi draudzīgiem ražošanas procesiem, resursu efektivitāti un taupību  mazā uzņēmumā. Iegādāts skaidu briketētājs, kas  veic  gan koksnes, saplākšņa, skaidu atkritumu utilizēšanu, gan ekoloģiski tīra kurināmā – brikešu ražošanu.  Gatavajos produktos tiek iestrādāti dekoratīvie elementi un pielietota atbilstoša furnitūra. Tos izvēlas, konsultējoties ar pasūtītāju.  Āra Vanaga darbos vērojama seno tautas tradīciju un kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana: tiek ražots jauns produkts – pusdienu galds ar sešiem krēsliem. Uz krēslu atzveltnēm ar lāzertehnoloģiju tiek iegravētas senās latvju zīmes.

Āra Vanaga mēbeļu ražotne balstās uz senām un stabilām mēbeļu ražošanas tradīcijām pēc individuālajiem pasūtījumiem, īstenojot tās ar mūsdienīgām tehnoloģijām.  Pieprasītas ir masīvkoka mēbeles  – krēsli, galdi, durvis, soli, bufetes, virtuves komplekti un citi, kas top  no Latvijas priedes, oša, ozola un  bērza. No saplākšņa un lamināta tiek ražotas modernas mēbeles, kas papildinātas ar dekoriem un atbilstošu furnitūru, tādējādi veidojot seno mēbeļu un mūsdienīgi moderno mēbeļu sinerģiju.  

Projekta “Galdniecības iekārtu  iegāde jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai Krāslavā” kopējais finansējums bija 40 495,77 eiro.  ELFLA publiskais finansējums – 28 347,04 eiro.

Terēze Brazeviča,

LLKC Krāslavas nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru