Eiroparlamentārieši – par izcelsmes marķējumu pārtikai

Obligātu izcelsmes marķējuma ieviešanu piena un gaļas produktiem marta beigās īpašā rezolūcijā atbalstīja Eiropas Parlamenta (EP) Pārtikas drošības komitejas deputāti.

Pārtikas drošības komitejas deputāti uzskata, ka šāda obligāta marķējuma ieviešana palīdzētu vairot patērētāju uzticību vietējiem pārtikas produktiem un darītu pārredzamāku pārtikas apriti mazumtirdzniecībā. Rezolūcijā norādīts, ka šādam marķējumam jābūt obligātam arī uz pārstrādātiem produktiem, kuru sastāvā ir virs 50% liellopu, cūkas, aitas, kazas un putnu gaļas, kā arī pārstrādātiem piena produktiem, kur piena sastāvs ir virs 50%.

Deputāti norāda, ka šāda marķējuma ieviešanu pieprasa patērētāji, jo saskaņā ar “Eurobarometer” aptauju 84% ES iedzīvotāju uzskata, ka ir nepieciešams norādīt piena izcelsmi, 88% uzskata, ka izcelsmes marķējums nepieciešams gaļai, bet 90%, – ka tāds vajadzīgs pārstrādātiem piena un gaļas produktiem. Parlamentārieši uzskata, ka šāds marķējums palīdzētu cīnīties ar krīzi attiecīgajos lauksaimniecības sektoros tiem ražotājiem, kas pārdod augstas kvalitātes produktus vietējam tirgum.

EP ar iniciatīvu ieviest obligātu izcelsmes marķējumu ES ražotiem piena un gaļas produktiem klajā nāca jau pērn, aicinot Eiropas Komisiju (EK) izstrādāt tam nepieciešamos tiesību aktu regulējumus. Pagaidām EK vēl nav nākusi klajā ar likumdošanas priekšlikumiem, atrunājoties, ka tas radīs papildu izmaksas, ko patērētāji nebūšot ar mieru segt. 

Ziņu sagatavoja Iveta Tomsone

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.