Alsungas viedais ciems izvēlēts dalībai starptautiskā projektā

GalerijaPrint

Alsunga ir viens no 21 Eiropas ciema, kas izvēlēts dalībai starptautiskā projektā viedajiem ciemiem “Smart Rural 21”. Kopumā tika saņemti 734 pieteikumi no dažādām Eiropas Savienības valstīm.

Izvēlētie ciemi no dažādām Eiropas Savienības dalībvalstīm, pārstāv savstarpēji atšķirīgas lauku teritorijas ar atšķirīgiem izaicinājumiem.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra un Alsungas viedā ciema iniciatīvas grupas pārstāvji ir gandarīti par sasniegumu, jo konkurss ir bijis plašs un dalība starptautiskajā Eiopas Komisijas atbalstītajā projektā “Smart Rural 21” Alsungas viedajam ciemam pavērs plašākas attīstības un pieredzes apmaiņas iespējas.

Projekts “Smart Rural 21” ir Eiropas Savienības finansēts projekts, kurā izvēlētie ciemi saņems atbalstu viedā ciema stratēģijas izstrādei un īstenošanai.

Kā izvēlētie ciemi izstrādās un īstenos sava ciema attīstības stratēģijas, būs iespējams sekot līdzi interneta vietnē www.smartrural21.eu.

Papildu iespēja jebkuram ciemam – aicinām pieteikt dalību līdz š.g. 1. augustam!

Eiropas ciemu izrādītās lielās intereses dēļ jebkuram ciemam tiek dota iespēja pieteikt dalību papildus iniciatīvā “Nāc līdzās!” (“Come Along!), kuras ietvaros tie varēs izstrādāt un īstenot sava viedā ciema attīstības stratēģiju un darboties līdz ar projektā “Smart Rural 21” izvlēlētajiem ciemiem.

Ieguvumi no pievienošanās iniciatīvā “Nāc līdzās!” (“Come Along!”):

  • saņemsi savlaicīgu informāciju un rīkus, kas palīdzēs sagatavot sava viedā ciemata stratēģiju;
  • ciemiem, kas būs pieteikušies, būs prioritāte, kad projekta ietvaros tiks atlasīti ciemi dalībai pieredzes apmaiņā ar citiem projekta dalībniekiem – ciemiem;
  • jūsu ciema sasniegumi un labā prakse tiks veicināta un popularizēta, izmantojot projekta komunikācijas rīkus;
  • ciemi, kas pabeigs visu procesu – izstrādās sava viedā ciema attīstības stratēģiju un to īstenos, iegūs personalizētu “Smart Rural 21” kvalitātes zīmolu (logotipu).

Pieteikties var ikviens ciems (t.sk. arī tie 718 ciemi, kas pieteicās dalībai projektā “Smart Rural 21”, bet netika atlasīti).

Ieinteresētajiem ciematiem jāpiesakās līdz š.g. 1. augustam, rakstot uz e-pastu: smart-rural@e40.eu vai aizpildot kontaktformu, kas atrodama saitē https://www.smartrural21.eu/villages/?fbclid=IwAR1GqwXNZLE3RvKK2KMrThwTkvseJx-Yrela-VI4Y3p_5pLh2nJjFEtBIyc

Piesakot dalību iniciatīvā “Nāc līdzās!” (“Come Along!”), nav pienākums procesu obligāti pabeigt (izstrādāt attīstības stratēģiju un īstenot). Ciemi var atsaukt dalību iniciatīvā jebkurā laikā, bez jebkādām sekām.

Sīkāku informāciju par dalībnieku ciemiem un iniciatīvu “Nāc līdzās!” (“Come Along!”) var atrast projekta “Smart Rural 21” tiešsaistes platformā: www.smartrural21.eu/villages.

 

Informāciju sagatavoja:

Zanda Dimanta-Svilpe,
Valsts Lauku tīkla Sekretariāta Projektu vadītāja

Izmantota informācija no www.smartural21.eu

Foto galerija: 

Pievienot komentāru