Ģimenes projekts – Upes dižvietas

Boldtu ģimenes sapņu piepildījums ir aiznesis viņus no dzimtās zemes Vācijas uz Eiropas Savienības pierobežas pilsētu – Krāslavu, kur nodarbojas ar dabas tūrismu.

 Spriežot par nākotnes attīstības iespējām, ģimene izvēlējusies pilsētu, kurā ir daudznacionāla kultūras vide. Saimniekošanas vieta ir mērķtiecīgi izvēlēta, jo atrodas vien pāris kilometrus no pilsētas, blakus Daugavai, uz kuru paveras burvīgs skats ikvienā gadalaikā.

Uz jautājumu, ar ko nodarbojas saimniecība, saimnieki uzsmaidot atbild: „To var nosaukt par dabas tūrismu.” Ar to būtu jāsaprot, ka, izvēloties apmeklēt saimniecību „Upes dižvietas”, vietējiem un arī ārzemju viesiem ir iespēja izbaudīt neskarto dabu, izstaigāt vietējās mežu takas, izbraukt pa velomaršrutiem, kā arī skatīt lauksaimniecības dzīvniekus –  kazas, trušus, vistas, kā arī nākotnē saimniecībā tiek plānots dažādot dzīvnieku sugas.

Pirms vairākiem gadiem saimnieki, apbraukājot Latviju, saprata, ka iecerētās uzņēmējdarbības attīstībai iespējas šajā reģionā ir visatbilstošākās. Boldtu ģimeni piesaistīja Krāslavas novada neskartā daba, kur cilvēka ietekme uz to ir minimāla. Izpildot visas nepieciešamās normas, tika iegādāts zemes gabals apbūvei Daugavas krastā, Daugavas lokos. Saimnieki atzīst, ka zemes iegādes process nebija viegls. Uzsākot būvēt pirmās nepieciešamās ēkas, saskārušies ar būvniecības meistaru trūkumu. Saimnieki uzsvēra: „Vēlējāmies piesaistīt un sadarboties ar vietējiem būvniecības pārstāvjiem, bet novada teritorijā nav uzņēmēja, kurš, saņemot projektu, attiecīgo būvi spētu uzbūvēt, nepiesaistot citus uzņēmumus, kas savukārt sadārdzina būvniecību.” Neskatoties, uz to, ka mūsdienās būvniecība ir ļoti dārgs process, tika uzbūvēta dzīvojamā ēka ģimenei un vairākas saimniecības ēkas. Dzīvojamā ēka tika projektēta ar domu, lai tajā varētu izmitināt viesus, šobrīd ir vietas astoņām personām ar visām ērtībām. Raugoties nākotnē, saimnieki plāno uzbūvēt vairākas atsevišķas ēkas viesiem, naktsmītnes un atpūtas zonas celtnes. Paši atzīst, ka laiks rit, un jārīkojas šodien. Lai labāk sniegtu savus pakalpojumus, saimniecība vēlas piesaistīt speciālistus gan tūrisma, gan lauksaimniecības jomā. Tādēļ, atrodoties blakus pilsētai, paveras plašas iespējas saviem viesiem sniegt ieskatu dažādās kultūrās: latviešu, krievu, baltkrievu, ukraiņu, poļu un ebreju. „Tā ir unikāla situācija, atrodoties ES, viesi spēj izbaudīt to kultūru, kura atrodas kaimiņvalstī – Krievijā un Baltkrievijā. Tas ir jāizmanto, jo ir potenciāls attīstīt šādu pakalpojumu,” atzīst saimnieks.

Cītīgi strādājot lauksaimniecības tūrisma virzienā, saimnieks saviem viesiem piedāvā izbaudīt neatkārtojamās dabas veltes. Saimnieki vienmēr ir atvērti jaunām idejām, tāpēc ar prieku konsultējas un uzklausa ne vien pašmāju kolēģu idejas, bet arī mūsu novada dažādu speciālistu ieteikumus, ar ko viņu nodarbošanos celt jaunā līmenī!

Novēlot panākumus uzņēmējdarbībā, atvados no uzņēmīgās ģimenes – „Upes dižvietās”.

 

Artūrs Pavļukevičs,

LLKC Krāslavas nodaļas lauku attīstības konsultants

Pievienot komentāru