Lubāniešus piesaka pasākumam “Vidzemes stāsti”

GalerijaPrint

Lubānas novads pasākumam “Vidzemes stāsti 2017” pieteicis trīs pretendentus: Jāni un Ilzi Solzemniekus nominācijā “Tūrisma uzņēmējs”, Katrīnu Valaini nominācijā “Debija 2017” un Daci Rudzīti nominācijā “Mājražotājs/amatnieks 2017”. Pasākuma noslēgums – uzvarētāju apbalvošanas ceremonija notiks Vidzemnieku dārza svētku ietvaros augustā.

Solzemnieki – “Tūrisma uzņēmējs 2017”

Jau ilgus gadus lauku sētā „Rozas” dzīvo un strādā darbīgā Solzemnieku ģimene. Gadu gaitā izmēģinātas dažādas lauksaimniecības jomas, bet nesen Ilzi un Jāni ieraudzījām saistībā ar lauku tūrismu. Lauksaimniecība gan nekur nav pazudusi, jo piedāvāts tiek atraktīvs stāstījums par strausiem, fazāniem, paipalām un visā krāšņumā demonstrēti šie putni. Pēc apmeklētāju vērtējuma, Lubānas novadā ir atklājusies interesanta lauku sēta ar saimniekiem, kuri varētu piedalīties pat stāstnieku konkursos.

Pagājušajā vasarā notika tūrisma akcija „Lubānas ezera noslēpumi 2016”. Šajā pasākumā piedalījās arī Ilze un Jānis, parādot sevi, gūstot jaunu pieredzi un idejas savas darbības pilnveidošanai.

Katrīna Valaine – “Debija 2017”

Katrīna Valaine izaugusi ģimenē, kurā latviskā dzīvesziņa ir daļa no ikdienas. Jau bērnībā viņa darbojusies līdzi vectēvam un iemācījusies darināt interesantus grozus. No mammas gūts dažādu interesantu lietu gatavošanas prieks un apgūti aušanas pamati. Līdzdarbojusies biedrībā „Lubānas novada amatnieks” jau no pašiem pirmsākumiem.

Domājot par savas patstāvīgas uzņēmējdarbības uzsākšanu, pabeigti LLKC rīkotie kursi jauniešiem biznesa uzsākšanai. Uzrakstīts projekts par pirts paklāju aušanu no dabas materiāliem, izstrādāts tam ekonomiski pamatots ražošanas plāns, saimnieciskā darbība reģistrēta VID 2016. gadā. Sava ideja aizstāvēta Vidzemes reģionā, iegūstot 1. vietu nelauksaimnieciskās ražošanas ideju grupā. Izvirzīta LLKC jauniešu konkursa “Laukiem būt!” finālam, kur saņēma trīs simpātiju balvas (banka ”Altum”, Zemkopības ministrija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte).

Ikdienā Katrīnas pirts paklāji nopērkami Lubānas amatnieku centrā, dažādos amatnieku tirgos, prezentēti “Rīga Food 2016” izstādē.

Dace Rudzīte – “Mājražotājs/amatnieks 2017”

Dace Rudzīte ir Lubānas amatnieku biedrības viena no aktīvākajām amatniecēm. Viņa ir Mākslas skolas pedagoģe, pasniedz priekšmetu “Darbs materiālā”, kurā bērni strādā ar dažādiem materiāliem: papīrs, tekstils u.c. Skolotāja Dace skolēnus aizrauj ar dažādām leļļu gatavošanas tehnikām. Pēdējos astoņus gadus Dace no vilnas kārsuma veido čības, zābakus, somas, pirts cepures, bet galvenais darbības lauciņš  ir viņas gatavotās maskas. Tās vienmēr piesaista cilvēku uzmanību Latvijas amatnieku tirdziņos, kā arī viesojoties Lubānas amatnieku centrā. Tiek gatavotas cepures arī latviešu tautas deju kolektīvu vīriem. Viņas darinātās maskas var izmantot kā pirts cepures, gan izmantot kā karnevāla un teātra atribūtus, bet drosmīgākie ar šo cepuri padarīt neatkārtojamu savu ikdienas ģērbšanās stilu. Viņas darinātās cepures var iegādāties Vecrīgas veikaliņā “Latvju lietas” un Lubānas amatnieku centrā, kur, iepriekš piesakot, ir iespēja noskatīties filcēšanas meistarklasi. Viņa netur sveci zem pūra, bet ar savām zināšanām un prasmēm dalās ar citiem. Dace ir iesaistījusies biedrības “Meirānieši” projektu īstenošanā:

2015. gads – SIF, EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta projektā „Inovatīvas starpdisciplināras atbalsta pasākumu programmas ieviešana garīgās un fiziskās veselības uzlabošanai, sociālās atstumtības riska mazināšanai jauniešiem Lubānas novadā” kā radošo pašizpausmes nodarbību mākslā bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem vadītāja;

 

2015. gads – Latvijas valsts mežu ziedojuma “Sociālās palīdzības sniegšana” projektā – nodarbību cikla “Dzīves prasmju skola” vadītāja, radošo nodarbību pieaugušajiem vadītāja;

2016. gads – Latvijas valsts mežu ziedojuma “Sociālās palīdzības sniegšana” projektā – radošo nodarbību vadītāja bērnu vasaras nometnē “Dzīve laukos ir aizraujoša!”;

2017. gads – Latvijas valsts mežu ziedojuma “Sociālās palīdzības sniegšana” projektā – nodarbību cikla “Amatu skola” ģimenēm ar bērniem  vadītāja.

Astrīda Ikauniece,

Lubānas novada lauku attīstības konsultante

Uzziņai. Pasākuma “Vidzemes stāsti” mērķis ir apzināt un godināt aktīvus, radošus un godprātīgus Vidzemes plānošanas reģiona (turpmāk – VPR) uzņēmējus, tādā veidā veicinot uzņēmēju atpazīstamību, veidojot sabiedrībā pozitīvu uzņēmēju tēlu, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību VPR, kā arī popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus. Pasākumu organizē un vada VPR Vidzemes uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar VPR pašvaldībām.

Foto: Ilze Kraukle, Lubānas novada pašvaldības kultūras darba speciāliste

Foto galerija: 

Pievienot komentāru