“SPURA” noslēdz otro sezonu

Ūdens piedzīvojumu noma “SPURA” tikko kā noslēgusi savu otro aktīvo sezonu. Tās dibinātāja un vadītāja ir Alise Lakšmane.

Par to, kā Alise nonāca līdz savai biznesa idejai, ir jāpasakās studijām Latvijas Universitātē, jo mācību laikā viņai pavērās iespēja piedalīties ERASMUS+ praksē Spānijā. Alisei izveidojās laba sadarbība ar pilsētplānotāju biroju Barselonā, kur viņa pavadīja četrus mēnešus. Ik dienu uz darbu ceļš veda cauri pludmalei, un stundām ilgi viņa vēroja, kā cilvēki tur aktīvi un aizraujoši pavada savu laiku. Šī bija vieta, kur pirmo reizi viņa ieraudzīja SUP dēli. Tas gan bija pirms sešiem gadiem, kad Latvijā tikai retais zināja, kas tas tāds ir. Alisi ļoti aizrāva šis aktīvais atpūtas veids un, atgriežoties Latvijā, tas nedeva viņai mieru. Personīgi iegādāties šādu inventāru nebija iespējams. Alisei piemīt spēja domāt radoši, tādēļ ideja tikai pletās plašumā. No parasta SUP dēļa jau radās stāsts – laimīgs un atpūties klients, kurš nes savu patīkamo pieredzi tautā un par “SPURU” stāsta ar aizrautību un degsmi saviem draugiem!

Ceļā līdz inventāra iegādei, protams, neklājās viegli. Bija grūti izstāstīt ideju, kā arī ienest Latvijā jaunu produktu. Biznesa ideju konkurss “Biznesa ekspresis” Alisei deva neatsveramu atspērienu, – žūrija noticēja viņas sapnim un šajā konkursā viņa ieguva otro vietu. Ieguva papildus finansējumu, ko ieguldīt savā idejā, taču ar to bija krietni par maz. Šajā laikā bija iespēja Talsu rajona partnerībā pieteikties LEADER Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda projektā, kurā grūti, bet mērķtiecīgi tika piesaistīts līdzfinansējums biznesa realizēšanai.  Nu vairs atkāpšanās ceļa nebija. Bija jāiet tikai uz priekšu! Ar LEADER palīdzību Alise iegādājās SUP dēļus un piekabi dēļu transportēšanai. Šī projekta īstenošana bija liels atspēriens, jo varēja uzsākt plašāku uzņēmējdarbību īsā laika posmā.

Pašlaik “SPURA” piedāvā piedzīvojumus uz SUP dēļiem dažādās ūdenstilpēs Latvijā, organizē korporatīvos pasākumus, dzimšanas dienas, vecpuišu un vecmeitu ballītes, pilsētu svētkos iznomā ūdens bumbas bērniem, Rojas upē ir iespēja iznomāt ūdens velosipēdu. Nākotnē Alise vēlas uzņēmumu paplašināt un dažādot piedāvājumu. Saprotams, ka laiks nestāv uz vietas, un piedāvājums ir jāpielāgo mūsdienu prasībām. Alise uzskata, ka viņai ir ļoti paveicies, jo dzīvo skaistā vietā Rojā pie jūras un upes, kas ir iecienīts tūristu galamērķis vasarā. Jāprot tikai saskatīt esošās vērtības un novērtēt lietas un dabu, kas mums ir apkārt.

Inga Lēmane,

Rojas novada zivju lauku attīstības konsultante

Pievienot komentāru