Turpinās projekts par cietes kartupeļiem

GalerijaPrint

AREI Priekuļu pētniecības centrā turpinās projekta „Cietes kartupeļu ražošanas cikla tehnoloģijas posmu pilnveidošana un ieviešana” (JOGLA) pirmais posms.

Raugoties uz kartupeļu mikroaugu stādījumu AREI Priekuļu pētniecības centra siltumnīcās, šobrīd vizuāli vairs nevar izšķirt, kur šķirnei ‘Jogla’ stādīti 63 mikroaugi m2, bet kur 95, 142 vai 184 mikroaugi m2. Visos variantos astoņas nedēļas pēc mikroaugu iestādīšanas tie ir kupli sacerojuši, pilnībā noseguši substrātu un zied.

Šajā neparasti siltajā un sausajā pavasarī un vasaras sākumā labi varējām novērot to, ka lauka apstākļos augi no mazāko izmēru sīkbumbuļiem ievērojami atpaliek attīstībā. Sākotnēji augu dīgšana notika ļoti strauji, tomēr vēlāk sausuma dēļ attīstība kļuva lēnāka, ko varējām novērot arī 25. dienā pēc stādīšanas. Arī šobrīd, kad pagājuši gandrīz divi mēneši kopš kartupeļu stādīšanas, vizuāli labi redzamas atšķirības, – augiem no lielāko frakciju (25–35 mm) sīkbumbuļiem jau sakļaujas lapas un tie zied, kamēr no mazākajām frakcijām izaugušie vēl atpaliek augumā un tikai veido ziedu aizmetņus. Vai atšķirības augu attīstībā ietekmēs arī bumbuļu skaitu un ražu?

Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma 16. “Sadarbība” 16.2 apakšpasākuma “Atbalsts jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei” projekts Nr. 17-00-A01620-00007 “Cietes kartupeļu ražošanas cikla tehnoloģijas posmu pilnveidošana un ieviešana” JOGLA.

Informāciju sagatavoja

Ilze Dimante, AREI PPC pētniece

Foto galerija: 

Pievienot komentāru