Zied zeme ir saikne starp idejām, iespējām un rezultātu

GalerijaPrint

Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” pamatvērtība ir ģimene. Mūsu darbība balstās uz sekojošām vērtībām: sadarbību, attīstību, atbildību, radošumu un kompetenci. Biedrība lepojas ar katru mazo projektu, kurš dod ieguldījumu sabiedrības attīstībā, izveido jaunu darba vietu vai sakārto kādu mazu teritorijas nostūrīti.

Viens no mūsu mazajiem lepnumiem ir Ingas Gailītes projekts, kura ietvaros, saņemot 2404,29 eiro LEADER finansējumu, tika modernizēta darbība un palielināti ražošanas apjomi. Šis projekts ir lielisks piemērs tam, ka arī lauku teritorijā netradicionālas idejas atrod savu nišu. Inga savā darbnīcā rada orģinālus dizaina priekšmetus – dažādu veidu zivis: nēģus, butes, asarus, līdakas. Katrs atradīs sev tīkamāko interjera priekšmetu vai dāvanu draugam.

Biedrība lepojas arī ar savu ieguldījumu nu jau plašu atpazīstamību ieguvušajā izklaides parka “Avārijas brigade” tapšanā. Izklaides parka tapšanai tika piešķirts 70 000 eiro LEADER finansējums. Projekts ir nozīmīgs ne tikai ar saviem izmēriem hektāru ziņā, bet arī ar plānoto darbinieku skaitu, kas dos lielu ieguldījumu lauku iedzīvotāju nodarbinātībā, – ir izsludinātas 44 darba vietu vakances parka teritorijā.

Lai aktivizētu vietējo teritoriju iedzīvotājus, biedrība izmanto dažādas metodes. “Zied zeme” paspārnē darbojas kolektīvās finansēšanas platforma “Projektu banka”, kurā ar aktīvu rīcību ir iespējams piesaistīt sava biznesa idejas īstenošanai finansējumu no sabiedrības.  Gada sākumā tika organizēta teritorijas uzņēmēju balle, kuras laikā iedzīvotājiem bija iespēja tikties ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu un apspriest jautājumus par saimniekošanu laukos, kā arī satikt savus kolēģus un pārrunāt aktualitātes. Marta beigās ar ERASMUS+ programmas atbalstu Ikšķiles novada “Turbās” aizvadīta biedrības organizētā “Zied zeme jauno uzņēmēju nometne TransInnCamp”, kurā piedalījās pārstāvji no četrām valstīm – Latvijas, Somijas, Ungārijas un Rumānijas. Nometnes mērķis bija ar inovatīvu un izzinošu metožu palīdzību stiprināt jauniešu kompetenci uzņēmējdarbībā un veicināt jauniešu iesaisti lauku teritoriju attīstībā.  

Biedrībai “Zied zeme” 2014.–2020. gada plānošanas periodā stratēģijas īstenošanai pieejami 1,8 miljoni eiro LEADER finansējuma. Līdz šim noslēgtas jau trīs projektu pieņemšanas kārtas, un no 3. aprīļa līdz 3. maijam atvērta ceturtā kārta – “Vietas potenciālas attīstības iniciatīvas” projektiem.  Aizvadītajās trīs kārtās biedrība vērtēšanai saņēmusi 142 iesniegumus, no kuriem 67 projekti (no tiem 27 projekti iesniegti aktivitātē – vietas potenciāla attīstības iniciatīva un 40 projekti aktivitātē – vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas) saņēmuši pozitīvu atzinumu un nosūtīti tālākai izvērtēšanai Lauku atbalsta dienestā.

Biedrība “Zied zeme” dod iespēju katram, kuram ir interese rīkoties un kurš ir gatavs darboties, lai sasniegtu mērķi!

 Inta Vilde,

biedrības “Zied zeme” projektu vadītāja asistente

 

Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied Zeme”

 Teritorija: Lielvārdes novads, Ķeguma novads, Baldones novads, Ogres novads, Ikšķiles novads.

Dibināta: 2005. gada 25. maijā.

Biedru skaits: 44.

Adrese: Raiņa iela 11 a, Lielvārde.

Administratīvā vadītāja: Linda Cīrule, tālr. 25623775.

E-pasts: info@ziedzeme.lv.

Mājaslapa: www.ziedzeme.lv.

Darba laiks: darba dienās no plkst. 9.00–17.00 (tikšanās laiku vēlams iepriekš saskaņot).

Foto galerija: 

Pievienot komentāru