Kroņaucē atzīmēta Putras diena

GalerijaPrint

Tā kā 10. oktobris pasaulē tiek dēvēta par Putras dienu, veselīga dzīvesveida veicināšana ir aizsākta arī Tērvetes novadā. Un ne tikai vienu dienu šeit bija runas un darbi par un ap putru. Visu oktobri novada iedzīvotāji tika aicināti aizdomāties par graudaugu lielo nozīmi uzturā, organizējot pasākumus novada skolu jaunatnei.

Aicinājums oktobri aizvadīt Putras zīmē izskanēja jau 23. septembrī Miķeļdienas Labrenča tirgū. Pasākuma organizētāji –Tērvetes kultūras nams sadarbībā ar biedrību “Tērvetes mājražotāji un amatnieki” bija sarūpējuši Latvijai tik tradicionālo, bet dažādos novados niansēs atšķirīgo bukstiņputru. Turpinot labi iesāktās aktivitātes, ar LLKC un AS “Dobeles Dzirnavnieks” atbalstu Putras diena tika organizēta A. Brigaderes pamatskolā 20. oktobra pēcpusdienā.

Pasākums iesākās 1.-4. klasēm veselības mācību skolotājas Andas Cēsnieces vadībā. Bērni ar dažādu fizisko aktivitāšu palīdzību nonāca līdz atziņai par veselīga uztura lielo nozīmi cilvēka dzīvē. Otrajā daļā mazie uztura mācības dalībnieki devās launagā, kurš šoreiz bija pārvērties konkursā. Bērni baudīja trīs dažādas un ikdienai neierastākas putras – prosas, kukurūzas un rīsu. Piedevās saimnieces bija sarūpējušas tēju un gardu un veselīgu ievārījumu, kurš tika vārīts no āboliem un burkāniem. Ar pupiņu palīdzību mazajiem gardēžiem bija iespējams nobalsot par viņuprāt gardāko putru, un šoreiz Dižputras  titulu ieguva rīsu putra!

Kamēr mazie baudīja launagu un balsoja par putrām, 5.-9. klašu audzēkņiem bija uzticēti nozīmīgāki darbi. Klašu komandām kopīgi bija jāatpazīst dažādi graudi. Ja kāds šķita nepazīstamāks vai raisīja šaubas, drosmīgākie uzdrīkstējās graudus arī “likt uz  zoba”. Vai tas palīdzēja atpazīšanas procesā, paliek jauniešu ziņā, tomēr starp piecām komandām vadībā izvirzījās 6. klases komanda “Buļbīši”, kas atpazina visus graudaugus. Balvās ikkatrs šajā klasē saņēma gardās, krāsainos iepakojumos safasētās AS “Dobeles Dzirnavnieks” putras. Turpinājumā jauniešiem norisinājās LLKC Tērvetes novada lauku attīstības konsultantes lekcija “Uzņēmēdarbība laukos” ar sekojošiem jautājumiem par Tērvetes novada uzņēmējdarbības norisēm.

Cilvēka dzīvē veselīgam uzturam ir liela nozīme. Lai visas dzīves garumā izveidotos tradīcija turēties pie vērtībām, tās jāiedēsta jau bērnībā. Nenoliedzams prieks par bērniem un pusaudžiem, kuri zināja atbildes uz pieaugušo jautājumiem. Tradicionālās visā starptautiski atzīmējamās dienas, tādas kā Putras diena, noderīgi atgādina par labas veselības nozīmi visa mūža garumā. Putras mēnesis Tērvetes novadā noslēgsies 3. novembrī, kad Augstkalnes vidusskolā norisināsies konkurss “Zemes meita, Zemes dēls”, kurš pirmo reizi šajā pat skolā norisinājās pirms trim gadiem, popularizējot dzīvē nepieciešamās darba un sadzīves prasmes.

Monta Mantrova,

Tērvetes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru