Mājražotāji tiekas ar Mārtiņu Rītiņu

GalerijaPrint

LLKC Preiļu nodaļa sadarbībā ar Ingūnu Zīmeli un viņas izveidoto interešu grupu „Ūgas akadēmija”, kurā apvienojušies uzņēmēji, mājražotāji un amatnieki, 17. maijā organizēja mājražotāju tikšanos zemnieku saimniecībā „Juri”. Uz tikšanos ieradās mājražotāji ne tikai no Preiļu tuvākās apkārtnes, bet arī no Balvu, Daugavpils un Krāslavas novadiem. Tikšanās mērķis bija veicināt mājražotāju produkcijas noietu un padziļinātu interesi par Slow Food kustību Latvijā. Līdz ar to pasākuma dalībniekiem bija iespēja tikties ar vienu no pirmajiem Slow Food kustības dibinātājiem Latvijā Mārtiņu Rītiņu.

Slow Food kustība Latvijā ir pazīstama vairāk nekā 13 gadus, un organizācijas mērķis ir aktualizēt ar tradicionālām metodēm ražoto vietējo, dabīgo pārtikas produktu patēriņu. Mārtiņš Rītiņš ar savu atbalsta komandu iepazīstināja ar Slow Food tirdziņu Rīgā, Sporta ielas 2 kvartālā, kurš atvērsies šī gada 1. jūnijā. Tiek plānots, ka tirdziņā piedalīsies vairāk nekā 40 lauksaimnieki un vietējie pārtikas ražotāji. Tirdziņā būs iespēja iegādāties Latvijā audzētus un ražotus pārtikas produktus, sniedzot atbalstu vietējiem zemniekiem un mājražotājiem. Jautājot, kāpēc Rīgā vēl viens tirdziņš? Mārtiņš atbild, ka tas ir „asinīs” un ir viņa sirdsdarbs.

Mājražotāji uz tikšanos devās ar savu saražoto produkciju, veidojot Latgales garšas degustāciju galdu, kur ikvienam pasākuma dalībniekam bija iespēja parādīt savu produkciju un degustēt citu dalībnieku ražojumus. Dalībniekiem bija iespēja individuāli pārrunāt piedāvāto produktu nianses ar Mārtiņu Rītiņu. Ražotāji to aktīvi izmantoja un uzklausīja Mārtiņa Rītiņa viedokli un ieteikumus.

Pasākuma laikā z/s “Juri” iepazīstināja ar savu pieredzi Slow Food kustībā un Leader projekta ietvaros izveidoto „Siera garšotavu”. Pasākumu atzinīgi novērtēja Mārtiņš Rītiņš un dalībnieki, jo ieguvēji bija visi. 

Pasākums notika Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Vietējo lauksaimniecības produkcijas ražotāju un mājražotāju atbalsta programma” ietvaros.

 

Jolanta Augšpūle,

LLKC Preiļu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: no Ingas Pudnikas personīgā arhīva

Foto galerija: 

Pievienot komentāru