Laipni lūgti “Cukuriņos”!

GalerijaPrint

Zemnieku saimniecība “Cukuriņi” Talsu novad Laidzes pagasta Miegūzī darbojas no 2009. gada, kad iestādīja pirmos smiltsērkšķu stādījumus. Patlaban tie jau aizņem 9,0 ha platību.

Talsu konsultāciju birojs 2017. gada oktobrī organizēja mācības LAP programmas 2014.-2020. apakšpasākumā “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” par tēmu “Latvijas un citu valstu kooperatīvu formas, iespējas un pieredze”. Mācību programmas ietvaros tika organizēts brauciens uz Austriju,  Štīrijas zemi, kurā piedalījās arī Ivs Valdzers, zemnieku saimniecības “Cukuriņi” īpašnieks. Redzētais šajā valstī iedvesmoja ne tikai Ivu turpmākam darbam, bet arī LPKS “Talsu novada garša” biedrus, kuri ātri vien atvēra savu veikalu Talsos.

Ivs vēl joprojām ir redzētā iedvesmots un turpina redzēto un dzirdēto šajā valstī ieviest savā saimniecībā.

Pēdējā gada laikā, neskatoties uz visām grūtībām, kas bijušas apkārt, saimniecība šajās dienās atvērs plašākam apmeklētāju lokam savu lolojumu – atpūtas namiņu, kur pēc ilgas un garas cierēšanas pa saimniecību būs iespēja atvilkt elpu, nobaudīt saimniecības ražoto produkciju un dzirdēt stāstu par produktu. Kur tad tā sāls? Kurzemnieki jau lepni ļaudis, viņi daudz nestāsta un nerāda par sevi, bet redz, kā sanāk, stereotips tiks lauzts. Šajā namiņā tiks prezentēta un tirgota novada lauksaimnieku ražotā produkcija, kā tas notiek Austrijā, jo, tikai sadarbojoties un citam citu reklamējot, varam tikt tālāk. Skaidrs ir gan viens, ka Coca Cola un citi saldinātie dzērieni šeit netiks tirgoti, jo Štīrijas zemē nevienā pasākumā tie netiek piedāvāti. Tur ļoti izteikti Štīrijas zemes iedzīvotāji atbalsta savus ražotājus, no tā mums visiem vēl daudz jāmācās.

Šajā namiņā vēl būs iespēja organizēt izglītojošus un informatīvus seminārus, kā arī dažādas citas aktivitātes.

Atpūtas nams tapis LEADER projektā kā kopprojekts ar sadarbības partneri SIA “Piesaule”, kura nodarbojas ar dzērveņu audzēšanu. Tās tiek audzētas ap 15 ha platībā. Lielāko daļu  nama izbūvē finansēja no saimniecības līdzekļiem.

Ja jūs saimniecība ieinteresēja un vēlaties to apmeklēt, droši zvaniet Ivim, viņš jūs vienmēr laipni uzņems un pacienās ar kādu sevišķu gardumu.

Alfons Spēks,

LLKC Talsu konsultāciju biroja vadītājs

 

 
 
Foto galerija: 

Pievienot komentāru