Talsu nodaļā noslēdzies pavasara semināru cikls

GalerijaPrint

LLKC Talsu nodaļa martā organizēja informatīvos seminārus Talsos un Dundagā, kurus apmeklēja plašs klausītāju loks.

Informatīvajos semināros Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Juzefa Kļava un pārvaldes vadītājas vietnieks Mārcis Jansons iepazīstināja lauksaimniekus ar aktualitātēm un ieskicēja nākotnes vīziju pēc 2020. gada, kad sāksies nākamais septiņu gadu plānošanas periods. Šobrīd nav skaidrs, cik liels būs Eiropas Savienības finansējums Latvijai, taču uzmanība tiks pievērsta vides saglabāšanai, precīzām tehnoloģijām, zināšanām, inovācijām. Šogad, sākot no 11. aprīļa līdz 22. maijam, varēs elektroniski pieteikties platību maksājumiem bez atbalsta apjoma samazinājuma, bet lauku bloku precizēšanas pieteikums jāiesniedz līdz 3. aprīlim.

ES Tiešo maksājumu daļas vadītājs Andris Balandins informēja par izmaiņām tiešajos maksājumos un LAP pasākumu platību maksājumos. Galvenās izmaiņas šogad attiecas uz ekoloģiski nozīmīgajām platībām. Papuves jāsaglabā no 15. janvāra līdz 15. jūlijam, aizliegts lietot augu aizsardzības līdzekļus no 15. janvāra līdz 15. jūlijam. Ja pirms papuves bijis ilggadīgais zālājs, tad jāuzar līdz 30. maijam. Uzmanība jāpievērš arī sarakstam, kuri pagasti ir atbrīvoti un kuri vairs nav atbrīvoti no ekoloģiski nozīmīgo platību prasību izpildēm.

    Par provizoriskajām LAP pasākumu kārtām un plānotajām izmaiņām projektos informēja Lauksaimniecības un lauku attīstības daļas vadītāja vietniece Ieva Šņepste. Lielās konkurences dēļ projektos, ja tā ietvaros plānoti būvniecības darbi, ieteica laikus izstrādāt būvprojektu, lai iegūtu vairāk punktu un palielinātu izredzes projekta apstiprinājumam.

    Par plānotajām izmaiņām valsts atbalsta un LEADER pasākumos informēja Valsts atbalsta un LEADER pasākumu daļas vadītāja Juta Dreiberga. Valsts atbalsts lopkopībā šobrīd ir gaļas lopiem, taču ap maiju plānots, ka atgriezīsies atbalsts arī piena lopkopībai, kur būs iespējams saņemt atbalstu atkarībā no izslaukuma daudzuma. Lauksaimnieki tika informēti par LEADER programmu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai u. c.

Valsts Augu aizsardzības dienesta Kurzemes Reģionālās nodaļas vadītāja Olita Vigule un vecākā inspektore Līga Eizenberga pastāstīja par aktualitātēm augu aizsardzības jomā, pievēršot galveno uzmanību par pieļautajām kļūdām 2017. gadā un plānotajām pārbaudēm 2018. gadā. 2017. gadā kopumā dienests veicis 1214 pārbaudes. 2018. gadā visā Latvijā plānotas 70 pārbaudes tieši par mēslošanu līdzekļu lietošanu.

Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļkurzemes pārvaldes vadītājs Ivars Koloda vērsa klausītāju uzmanību uz Āfrikas cūku mēri, kurš kopumā šķietami ir noklusis, taču Ziemeļkurzemē arvien šādi gadījumi turpinās un šobrīd izskatās, ka tik drīz arī neatkāpsies. Mednieki joprojām ziņo par atrastajām meža cūkām un ir īpaši svarīgi ievērot visus biodrošības pasākumus.

Lauksaimniecības datu centra vecākā referente Daina Ose informēja par izmaiņām likumdošanā, cenrādī un sniedza praktiskus padomus par programmas lietošanu.

Nākamais informatīvais seminārs Talsu pusē tiks plānots rudenī par finansējuma piesaistes iespējām.

Semināri notika Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros.

Katrīna Kļimovska,

LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru