Jau četrpadmito reizi noticis gadatirgus “Izvēlies Piebalgu!”

GalerijaPrint

Ikgadējā izstāde–gadatirgus „Izvēlies Piebalgu!” notika 10. augustā vienā no latviskākajiem Latvijas novadiem – Jaunpiebalgā – jau četrpadsmito reizi.

Šogad izstādes–gadatirgus “Izvēlies Piebalgu!” tēma bija “Mērnieku laiki bez robežām”. Visas dienas garumā notika dažādas izdarības Mērnieku laiku garā. Jau no pulksten sešiem rītā pie Jaunpiebalgas novada domes ēkas sāka rosīties pirmie tirgotāji, lai iekārtotos savās vietās. Kā katru gadu, Jaunpiebalgas novada mājražotājiem un amatniekiem tika veidota kopīga tirgošanās vieta. Šogad no vietējiem ražotājiem bija pieteikušies 22 dalībnieki ar dažnedažādiem labumiem. Varēja iegādāties biškopības produkciju no pieciem novada tirgotājiem, kaņepju sviestu, bioloģiski audzētus dārzeņus, kūciņas, pīrāgus, koka izstrādājumus, austus paklājus, meldru un niedru pinumus, radošās studijas “Baltie darbi” linu kleitas, tautastērpu kreklus, dvieļus, naktskreklus, galdautus, suvenīrus, dizaina priekšmetus un māla traukus, ko tirgoja novada jaunieši.  Amatnieku tirdziņā bija iespēja iepazīties ar grāmatu “Latvju dainas” ar tulkojumu angliski. Grāmatas autore ir Amerikas latviete Ieva Sentivanji. Mūsu novadniece veidojusi grāmatas dizainu un ikdienā nodarbojas ar apģērbu dizaina apdruku.

Piedalījās arī viesi no Anglijas – indietis Bobs Borings un nepāliešu  šefpavārs Bibeks Šarma no Supreme employees solutions UK, – kuri piedāvāja degustācijai nepāliešu virtuves labumus, gatavojot ēdienu uz vietas tirgus placī.

Darbojās informatīvā telts, kurā interesenti varēja tikties ar konsultantiem no Lauksaimniecības datu centra, Lauku atbalsta dienesta, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, Pārtikas un veterinārā dienesta un arhitektu no firmas Buildart.lv.

Uz gadatirgu no citiem Latvijas novadiem un pilsētām bija ieradušies vairāk nekā 110 dažādu preču, dārzeņu, gaļas un zivju produkcijas, maizes, sieru, biškopības produkcijas, puķu stādu un citu lietu tirgotāji.

Dienas gaitā varēja baudīt gan goda mielastu – zupu “Mērnieku laiku gaumē”, gan vairāk nekā divdesmit dažādu garšu un smaržu kūkas. Kultūras namā bija iespēja apskatīt izstādi "Robežu maiņas Jaunpiebalgas novadā", bet izstāžu zālē “Velves” – Jaunpiebalgas lietišķās un tēlotājas mākslas studijas “Piebaldzēni” mākslas skolas audzēkņu, radošo cilvēku un amatnieku izstādi “Trejdeviņi”. Dienas laikā bija iespēja noskatīties teatrāli muzikālu uzvedumu “Mērnieku laiki bez robežām”, ko uzveduši novada amatieru kolektīvi; Gaujas ūdeņos izbraukt ar supdēli un laivu;  palaist gaisā burbuļus; atrast sajūtas Gaismu un sajūtu teltī; piedalīties radošajās darbnīcās, veiklības atrakcijās un sportiskās aktivitātēs.

Kā katru gadu, īpaši tika godināti gada laikā dzimušie jaunie piebaldzēni.

Vislabākā gida pavadībā varēja doties ekspedīcijā “Piebalgas robežu izlūkošana”. Pēc visām šīm aktivitātēm Sv. Toma baznīcā varēja baudīt koncertu “Dvēseles noskaņas”.

Izstādes–gadatirgus atklāšanas laikā tika piešķirts zīmols “Izvēlies Piebalgu!” novada amatniecei Kristīnei Pirktiņai, kura rada baltā māla traukus īpašā tehnikā.
           

Vakara noskaņā varēja baudīt koncertu brīvdabas estrādē “Taces” ar tautā iemīļotiem aktieriem un grupu “Credo”.

   Mērnieku laiki jau nu būs mūža garumā vienmēr, jo, kā sacīt jāsaka, vienmēr kāds tīko otra daļu.” (Ķencis)

Uz tikšanos nākamgad tikpat kuplā skaitā kā šogad!

Lolita Zariņa,

LLKC Cēsu nodaļas konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru