Jaunpiebalgā senas tirgošanās tradīcijas

GalerijaPrint

Jaunpiebalga izsenis ir bijusi atpazīstama ar tirgošanās plašo klāstu. Šobrīd Jaunpiebalgas novads turpina iesāktās sentēvu tradīcijas, sniedzot iespēju interesentiem regulāri, ik sestdienu, apmeklēt tirgu un izbaudīt Jaunpiebalgai raksturīgos “labumus”. Uzlabojot tirgošanās vidi un domājot par iedzīvotāju un viesu labklājību, 2014. gadā tika atklāts tirgus laukums “Zem Ķenča cepures”. Tika izbūvētas trīs nojumes un 15 galdu komplekts, tirdzniecības nojume ir izveidota, lai līdzinātos piebaldzēnu celtajām rijām, iekļaujoties Jaunpiebalgas raksturīgajā ainavā.

Jaunpiebalgas tirgus laukumā “Zem Ķenča cepures” maijā norisinājās “Pavasara tirgus”, tirgotājus un pircējus ar muzikālo pavadījumu iepriecināja Edgars Linde.

Interesentiem bija iespēja iegādāties tuvāku un tālāku zemnieku, mājražotāju produkciju, pārtikas un amatniecības preces – augļu kokus, rožu un dažādu citu puķu stādus, sieru, medu, kā arī citus gardumus un labumus.

Gada gaidītākais un nozīmīgākais pasākums Jaunpiebalgā ir tradicionāli augustā rīkotā izstāde gadatirgus “Izvēlies Piebalgu”, kurā tiek godā celtas amatu prasmes, mājražošanas tradīcijas un uzņēmējdarbība. Pasākums ik gadu pulcē ievērojami daudz tirgotāju un interesentu no visas Latvijas. Tradicionāli pasākums notiek visas dienas garumā, ar tirgošanos, dažādiem koncerta uzvedumiem, radošām darbnīcām gan lieliem, gan maziem, pasākums noslēdzas ar zaļumballi estrādē “Taces”.

Dace Vējiņa,

Jaunpiebalgas novada lauku attīstības konsultante

Foto: Jaunpiebalgas novada domes arhīvs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru