“Mū” un “Nemū” – uzmini nu, kas tas ir!

GalerijaPrint

Šoreiz tas nav par ragu lopiņiem, bet gan par Carnikavas novada uzņēmuma “HOT” ražotajiem saldējuma veidiem. Domājot par klientiem, kas nepanes laktozi, SIA “HOT” dibinātāji sadalījuši produkciju divās daļās: “Mū” ir saldējumi, kas ražoti no īsta piena; “Nemū” ir vegāniski. Nezinādams, neuzminēsi!

Mani kā novada konsultantu ieinteresēja šis jaunais uzņēmums, kuram nav pat gadiņš un  kurš veiksmīgi startējis tirgus nišā, kas pietiekoši piepildīta. Tāpēc aicināju uz sarunu SIA “HOT” īpašnieci Santu Anšēvicu un lūdzu atbildēt uz jautājumiem, kas aicinātu mūsu lasītājus iegūt informāciju un baudīt Carnikavas garšīgos saldējumus.

- Kas pamudināja uzsākt ražot saldējumu, ierosināja produkcijas izvēli?

- Es jau iepriekš darbojos jomā, kas saistīta ar ēdināšanu, tāpēc pieteicos  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Siguldas Biznesa inkubatorā iespējai saņemt atbalstu biznesa idejas attīstībai, taču, diemžēl, atsaucības nebija. Tas netraucēja šopavasar pašu spēkiem uzsākt ražošanu produkcijai, kas sirdij tuva. (Autora piebilde: Bieži vien tās  biznesa idejas, kas radītas kāda atbalsta saņemšanai, neizdodas. Strādā tās lietas, kas patīk un tiek darītas ar prieku.)

- Cik darbinieku strādā uzņēmumā?

- Pamatā esam divi, izbraukuma tirdzniecībā piesaistām papildus vienu  darbinieku.

- Kāds ir pašreizējais produkcijas klāsts?

- Ražojam ap 10 veidiem saldējumu, ir gan izsverams, gan arī iepakojumā. Akcents ir uz vegānisko saldējumu (produkta līnija - Garšas prieki zaļā pasaulē), kā arī vafeles tūtiņu, kas izgatavota bez glutēna.

- Kur var iegādāties jūsu produkciju?

- Kafejnīcā “Grilastacija”, kas atrodas Carnikavas novadā, Kalngalē, Dzelzceļa stacijā un izbraukuma tirdziņos Carnikavā un tuvākajā apkaimē.

- Ko plānojat nākotnē?

- Plānos ietilpst tirdzniecības vietu palielinājums, liekot uzsvaru uz eko veikaliem, kuriem varētu interesēt mūsu vegāniskais produkts. Šobrīd strādājam vidējo cenu diapozonā, nākotnē varētu pāriet uz lielāku, liekot uzsvaru uz dabīgām izejvielām. Noteikti rudenī pieteiksimies uz kādu no atbalstu veidiem, jo vasaras laikā būs iespēja sevi pierādīt, ka spējam un gribam strādāt!

Jānis Kravalis,

LLKC Siguldas nodaļas  lauku attīstības/zivsaimniecības konsultants

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru