Veiksmīgs ābolu gads Saukas pagastā

Viesītes novadā, atbalstot esošos ābolu audzētājus, Lones Tautas namā decembrī notika pasākums ābolu audzētājiem. Tajā piedalījās vadītāji un darbinieki no kooperatīvās sabiedrības „Poceri”, no Dainas Malcenieces zemnieku saimniecības  „Rutki” un no  piemājas saimniecības „Zīlāni”. Tika sveikti un sumināti gan šo saimniecību vadītāji, gan labākie darba darītāji. Katrs iekoptais ābeļdārzs prasījis daudz spēka un neatlaidības, tādēļ ar Viesītes novada finansiālu atbalstu 2017. gadā Saukas pagastā iedibināta jauna tradīcija – ceļojošā balva ābolu audzētājiem „Zelta ābele”.

Saukas pagastā 153,6 ha apstādīti ar ābelēm – vislielākās platības Latvijā, ieņemot pirmo vietu Top 10 sarakstā pēc žurnāla „Agro Tops” veiktajiem pētījumiem („Agro Tops”, 15.02.2016.).  Šogad „Zelta ābeli” un atzinību par veiksmīgu saimniekošanu augļkopības nozarē un darba tikuma nodošanu jaunajiem saņēma Nikolajs un Laimdota Poluškini.  „Zīlānos” Laimdota kopā ar vīru Nikolaju saimnieko jau 27 gadus, brīvdienās palīdz dēls un meita ar ģimenēm. Tiek apsaimniekoti vairāk nekā trīs hektāru platībā puspunduru augļu koki.

Šogad lielākajā daļā stādījumu netika novērots sala kaitējums, jo ābeļdārzs atrodas Saukas ezera krastā, tādēļ raža ir laba. Katru dienu Laimdota Poluškina „Zīlānos” audzētos ābolus pārdod Jēkabpilī tirdzniecības centrā “Aura” ražotāju zonā, jo bijis veiksmīgs ābolu gads.

Ligita Kadžule,

Salas novada, Viesītes un Saukas pagastu lauku attīstības konsultante 

Pievienot komentāru