Auces novada skolēni piedalās „Uzņēmējdarbības atbalsta dienā”

Pirmo reizi Aucē notika novada pašvaldības organizētā „Uzņēmējdarbības atbalsta diena”. Arī LLKC Dobeles nodaļa piedalījās šī pasākuma organizēšanā, lai iepazīstinātu Auces un Bēnes vidusskolas skolēnus ar uzņēmējdarbības iespējām laukos.

Pasākums sākās ar Bulduru dārzkopības vidusskolas prezentāciju. Skolas pārstāvji pastāstīja par vidusskolā pieejamajām mācību programmām, aktualitātēm un iespējām. Arī dārzkopības vidusskolas audzēkņi dalījās savā pieredzē, pastāstīja par iespējām papildus mācību programmai apgūt dažādas prasmes un iemaņas.

Turpinājumā Dārzkopības institūta zinātniece Ilze Grāvīte pastāstīja par aktualitātēm un zinātniskajiem pētījumiem augļkopības nozarē. Viņas aizrautīgais stāsītjums par dārzkopības attīstību Latvijā un iespējām pielietot Bulduru dārzkopības vidusskolā iegūtās zināšanas noteikti iedrošinās kādu no klausītājiem saistīt savu dzīvi ar dārzkopību.

Pasākumā piedalījās arī pārstāvji no SEB Bankas un Jelgavas biznesa inkubatora. Biznesa inkubatora pārstāve uzsvēra, cik svarīgi ir, uzsākot uzņēmējdarbību, izvirzīt sev mērķi un virzīties uz to.

Savā pieredzē uzņēmējdarbībā dalījās SIA „Positive Foods” līdzīpašniece Ilva Kavicka, lauksaimnieks, uzņēmējs un z/s „Imantas” īpašnieks Ģirts Ante un jaunais uzņēmējs no Tērvetes – koka gravētājs Kaspars Blūms.

Pasākuma otrajā daļā skolēni piedalījās meistarklasēs un degustācijās, ko nodrošināja SIA „Positive Foods”, SIA „BestBerry”, „Ingas tortes”, SIA „Zaigas nams”, SIA „Lilināra” un z/s „Indrāni”. Jaunieši aizrautīgi vēroja, kā top veselīgie našķi, varēja apgūt ziedu kompozīciju veidošanas prasmes, uzmeistarot saldā krēma rozes uz tortēm. Ar lielu interesi bērni klausījās bitenieka Anda Krieviņa stāstījumā par bišu saimes dzīvi. Tika demonstrēts īsts Latvijas stāvstrops un darinātas vaska sveces. SIA”BestBerry” īpašnieks Māris Šermuks skolēnus iepazīstināja ar dažādiem veselīgiem produktiem, kas tiek ražoti no irbenēm.

Šāda veida pasākumi ļauj skolēniem iegūt vairāk informācijas par iespējām iegūt lauksaimniecisko izglītību, iegūt jaunas zināšanas, kas iedvesmos nākotnē uzsākt uzņēmējdarbību, atgriežoties savā novadā. 

Svetlana Jarmoļiča,

LLKC Auces novada uzņēmējdarbības konsultante

 

Pievienot komentāru