Gulbene lepojas ar uzņēmīgiem jauniešiem

Noslēgušās LLKC Gulbenes nodaļas  jauniešu uzņēmējdarbības mācības. Sakarā ar valstī esošo situāciju tās šogad notika gan klātienē, gan attālināti. Priecājamies, ka izdevās mācības iesākt klātienē, jo tādējādi jaunieši savā starpā iepazinās un turpmākā saziņa Zoom vidē norisinājās pozitīvā, draudzīgā atmosfērā.

Kopā ar projektu vadītāju, biedrības “Dēms” valdes locekli Anitu Birznieci jaunieši kartēja un izvērtēja Gulbenes novada situāciju un resursus, apzinājās savas vēlmes un novērtēja sociālās līdzdalības, mārketinga un reklāmas nozīmīgumu. Rezultātā dalībnieki nonāca pie secinājuma, ka visas idejas ir iespējams īstenot, vajag tikai darīt. Pasākumu vadītājs, lokāla "Siltumnīca" dibinātājs, Atis Barinskis dalījās savā pieredzē un iedrošināja jauniešus nebaidīties no grūtībām, jo viss ir pārejoši.

Zināšanu papildināšanai tika izmantota gan LLKC tālmācību platforma, gan tiešsaistes lekcijas Zoom vidē.  ALTUM Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla arī Zoom vidē lieliski prata izklāstīt biznesa plāna svarīgumu idejas turpmākā attīstībā, taču jāatzīst, ka naudas plūsmas analīzi klātienē apskatīt tomēr būtu patīkamāk, bet, tā kā mēs nevaram ietekmēt apstākļus, tiem pielāgojamies.

Apliecinājumus par dalību mācībās šogad saņēma desmit jaunieši. Dalībnieku biznesa idejas aptvēra dažādas sfēras –  tūrismu, galdniecību, augkopību un saražotās produkcijas pārstrādi, apģērbu apdruku, mājdzīvnieku aprūpi, palīginstrumentu izveidi datu analīzei un inovācijas parku apzaļumošanā.

LLKC Gulbenes nodaļa lepojas ar uzņēmīgajiem jauniešiem un novēl ikkatram īstenot savu biznesa ideju! Uz tikšanos konkursā “Laukiem būt!”

Mācības notika VLT aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešu uzņēmējdarbības veicināšanai”.

Maija Malberga,
LLKC Gulbenes nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 

Pievienot komentāru