Iepazīst un godā Pāvilostas novada vietējos uzņēmējus

GalerijaPrint

Jau trešo reizi Pāvilostas novada dome rīkoja novada uzņēmēju dienu, kuras laikā 19. februārī bija iespēja uzzināt uzņēmējiem aktuālo informāciju, iepazīt vietējos ražotājus, uzņēmējus un viņu tūrisma piedāvājumu ceļotājiem, kā arī tika godināti 2015. gada veiksmīgākie novada uzņēmēji.

Semināra ietvaros klātesošie, gandrīz 100 klausītāju, ieguva vērtīgu informāciju par attīstībai nepieciešamā finansējuma piesaistes iespējām, t. sk. par biedrības “Liepājas rajona partnerība” (vietējās rīcības grupas) plānotajiem Leader projektiem jaunajā plānošanas periodā un Attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” programmu „MVU izaugsmes aizdevumu programma jeb Aizdevumi mikro, mazo un vidējo komersantu un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību attīstības veicināšanai”. Tēmas aktualitāti pamatoti apliecināja arī uzdotie jautājumi un apmeklētāju atzinums, ka dzirdētais ir devis iedvesmu savu ieceru īstenošanai.

Apzinoties, ka Pāvilostas novads ir bagāts ar uzņēmīgiem cilvēkiem, šajā gadā pirmo reizi notika izstāde – tirgus “Ražots Pāvilostas novadā!”. Šī pasākuma mērķis bija dot iespēju vietējiem uzņēmējiem, mājražotājiem un amatniekiem iepazīstināt plašāku sabiedrību ar savu produkciju un pakalpojumiem, veicināt atpazīstamību, stiprināt gan savstarpējo sadarbību, gan arī veidot jaunus kontaktus ar potenciālajiem klientiem.

Kopumā atsaucās 22 novada uzņēmēji, piedāvājot iegādāties un nobaudīt savās mājās ar mīlestību un gādību gatavotos gaļas izstrādājumus, sierus, medu un biškopības produkciju, maizi, bioloģiskās lauksaimniecības produkciju, sukādes, želeju konfektes, konditorejas izstrādājumus. Plaši tika pārstāvēti amatnieku darinājumi – adījumi, izšuvumi, rotas no jūras akmentiņiem un stikliņiem, rokām darinātas kartiņas, austas segas un kājceliņi. Apmeklētāju un pircēju lielāko sajūsmu izraisīja Liepājas neredzīgo biedrības biedru pinumi un roku darinājumi, kas tapuši Ziemupes rehabilitācijas centrā “Dvēseles veldzes dārzs”. Tāpat bija iespēja iegādāties kādu interesantu grāmatu no Vērgalē reģistrētās izdevniecības plašā grāmatu klāsta, vai arī uzzināt par interesanto un aizraujošo Pāvilostas novada tūrisma piedāvājumu – viesu mājas “Kaijas” SPA piedāvājumu, laivu servisa māju “Boat park”, kempingu “Pāvilosta Marina” un laivošanas kompāniju “Beaver laivas”.

Godina veiksmīgākos uzņēmējus

Uzņēmēju dienas noslēgumā Pāvilostas novada dome godināja 2015. gada veiksmīgākos Pāvilostas novada uzņēmējus deviņās nominācijās.

Pie divām balvām tika kooperatīvā sabiedrība “Vērgale 1”, kas godāta nominācijās “Lielākais nodokļu maksātājs” un “Ilggadēja saimniekošana laukos”.

Nominācijā “Veiksmīga saimniekošana laukos” tika godāts SIA “Egļu mežniecība”, un par “Veiksmīgo jauno uzņēmēju” atzīts  Nauris Vītols ar uzņēmumu SIA “VEST-END AUTO”.

Par netradicionāla uzņēmējdarbības veida attīstīšanu tika sumināta Vaira Kārkliņa, kura piedāvā savvaļas augu ēdienu degustācijas, augu hidrolātus, ziedes un citu produkciju.

Nomināciju “Veiksmīgs mājražotājs” ieguva Pāvilostas novada Pētersonu ģimenes zemnieku saimniecība „Ievlejas”, kas cep brīnumgardu maizi un ar šo arodu, pieņemot pie sevis tūristu grupas, iepazīstina gan lielus, gan mazus saimniecības apmeklētājus.

“Par vēsturiskā mantojuma saglabāšanu” godāta Ilma Ruduša, kura kopā ar ģimeni Pāvilostas novada Vērgales pagasta Saraiķos ir izveidojusi ekspozīciju „Kurzemes zvejnieka sēta”. Te apkopotas Rudušu dzimtas vēstures liecības, var iepazīt piekrastes mazo zvejnieku dzīvi, likteni, un visam cauri vijas saimnieces aizraujošais stāstījums.

Nominācijā “Ekoloģiskās produkcijas ražotājs” godāts Jānis Ernstsons ar ģimenes zemnieku saimniecību “Turaidas”, kas piedāvā bioloģiski audzētu lauksaimniecības produkciju gan vietējiem, gan novada viesiem, bet par “Stipru ģimeni uzņēmējdarbībā” atzīta Jāņa un Vitas Cielavas zemnieku saimniecība “Gausēni”, kas nodarbojas ar graudu sertificētas sēklas audzēšanu.

Pāvilostas novada Uzņēmēju diena tika un tiks rīkota ar mērķi godināt tos novadā esošos uzņēmējus, kuri ar neatlaidīgu darbu un mīlestību pret savu valsti ir novadā radījuši jaunas darbavietas un, godīgi maksājot valstī noteiktos nodokļus, veicina novada izaugsmi un attīstību.

“Pāvilostas novads kā nepulēts dzintara gabals guļ Baltijas jūras rietumu krastā. Tā nokrāsās atspīd gan jūras sāļums, gan saules mirdzums un vēju šalkas,” tā atzīst Uldis Kristapsons, Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs.

Laipni lūdzam Pāvilostas novadā!

Marita Kurčanova,

Pāvilostas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Foto: Marita Kurčanova

Foto galerija: 

Pievienot komentāru