Iespēja īstenot biznesa ideju lauku vidē

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Daugavpils nodaļa arī šogad organizēja intensīvu mācību kursu ar uzņēmējdarbību saistītu zināšanu apgūšanai. Jauniešiem tika piedāvāta unikāla iespēja iegūt pamatzināšanas savas biznesa idejas īstenošanai lauku vidē.

Lai uzsāktu veiksmīgu uzņēmējdarbību, ir nepieciešams izprast daudz dažādu lietu, ar kurām dalījās pieredzē bagātie un zinošie lektori un LLKC Daugavpils nodaļas darbinieki. Jauniešu mācības sākās 2020. gada 9. oktobrī ar iedvesmas vārdiem, kurus teica LLKC Lauku attīstības nodaļaa un vietējais  uzņēmējs, SIA “Kazanova” īpašnieks Iļja Ivanovs, kurš ne tikai dalījās savā pieredzē, bet arī motivēja jauniešus tiekties pēc panākumiem un neapstāties pie sasniegtā, nepārtraukti pilnveidoties un augt. Pirmās mācību dienas laikā jauniešiem bija piedāvāta unikāla iespēja dalīties ar savām idejām un kopā ar lektori Mariku Rudzīti izvērtēt ideju realizācijas posmus un nepieciešamos resursus. Jaunieši ļoti atzinīgi novērtēja dienas laikā iegūtās zināšanas un pateicas lektorei par to siltumu un motivāciju, ko Marika mācību laikā  sniedza.

Mācību laikā jaunieši apguva daudz dažādu noderīgu lietu, sākot no tirgus izpētes un mārketinga, beidzot ar finanšu plānošanu un naudas plūsmas sastādīšanu veiksmīgai biznesa idejas realizēšanai. Dažādu praktisko darbu gaitā jaunieši mācījās prezentēt savu produktu/pakalpojumu, definēt savus mērķus un uzdevumus, kā arī uzstāties publikas priekšā, diskutēt, aizstāvēt savu ideju un izteikt viedokli. Mācības tika veidotās tā, lai jaunieši būtu maksimāli iesaistīti visā procesa gaitā. Dalībnieki atzīst, ka mācības un iegūtās zināšanas ir pamats veiksmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Mācību noslēgumā devāmies pieredzes apmaiņas braucienā pie zemeņu un dekoratīvo stādījumu audzētājas Lilijas Žondas un brīvdienu mājas “Beibuki” īpašnieka Ilmāra Locika. Jaunieši atzīst, ka pieredzes stāsti ir tie labākie, no kā mācīties, jo uzņēmēji bieži vien dalās ne tikai ar labo pieredzi, bet arī ar medaļas otru pusi – grūtībām, ar kādām var nākties saskarties.  Pie Lilijas Žondas jauniešus sagaidīja ekskursija pa dekoratīvo stādījumu plantācijām, bet Ilmārs izstāstīja par brīvdienu mājas “Beibuki” sniegtajām iespējām, jāatceras, ka brīvdienu māja nav tikai vieta, kur pārnakšņot.

Mācībām noslēdzoties, nekas vēl nav beidzies. Tālāk jauniešus sagaida savu biznesa plānu izstrāde un dalība konkursā “Laukiem būt!” LLKC Daugavpils nodaļa izsaka pateicību jauniešiem par ieguldīto darbu, jaunām idejām un novēl veiksmi savu ideju īstenošanā. Lai sapņi piepildās!

Pasākums notika VLT aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”.

Iveta Jakubāne,
LLKC Daugavpils KB augkopības un lauku attīstības konsultante

Pievienot komentāru