Iespēja izzināt un gūt pieredzi no citiem

GalerijaPrint

Oktobrī un novembrī notika Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Liepājas nodaļas rīkotās mācības jauniešiem. To  ietvaros bija iespēja apgūt daudz praktisku zināšanu saistībā ar idejas ģenerēšanu, uzņēmējdarbības pamatiem, tirgus analīzi, reklāmu un mārketingu, resursiem, grāmatvedību un finanšu plānošanu, kā arī rast atbildes uz daudziem citiem jautājumiem, kas var palīdzēt jaunajiem uzņēmējiem.

Būtiska mācību daļa ir iespēja dalīties un gūt pieredzi no zinošiem un profesionāliem savas jomas cilvēkiem. Tie šoreiz bija: biznesa konsultante Anita Mežinska (SIA “Megate AM”), LLKC Liepājas konsultāciju biroja grāmatvedības un ekonomikas speciālistes Inga Sidorenkova un Iveta Vīdersone, “Altum” Liepājas reģionālā centra pārstāves Ilze Grundmane un Zaiga Jaunzeme, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Liepājas biznesa inkubatora radošie darbinieki Andra Jurgelāne un Gints Reķēns, biedrības “Liepājas rajona partnerība” izpilddirektore Inita Ate, Latvijas Jauno zemnieku kluba pārstāvji Māris Freimanis un Jānis Lagzdiņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvis Ralfs Minkevičs un Kurzemes biznesa inkubatora Biznesa HUB valdes priekšsēdētājs Intars Zēns.

Jaunieši, kuri piedalījās mācībās, iedvesmu un praktiskus padomus varēja smelties no jauniem un mērķtiecīgiem uzņēmējiem – Zanes Gustas (SIA “Zoovilla”, zīmols “LavenderVilla”), Kristas Lapiņas (Radošās telpas “Ideju bode” vadītāja) un vienmēr enerģiskā Arta Daugina (“Blue Shock Race” vadītāja).

Mācībās piedalījās jaunieši ar dažādām idejām: graudu audzēšanā, individuālu mugursomu ražošanā, juridiskajiem pakalpojumiem, amatniecības izstrādājumiem, puķu audzēšanu, tējas ražošanu, šķiedru betona izstrādājumu ražošanu, kas kalpo kā unikāls un skaists dizaina elements, kā arī tika attīstītas daudzas citas idejas, par kurām mēs vēl noteikti dzirdēsim. Tās ir idejas, kurām ir lemts īstenoties, un viss ir atkarīgs no tā, vai jaunieši nepadosies, saskaroties ar pirmajām grūtībām.

Lai izdodas iecerētais gan Liepājas puses jaunajiem uzņēmējiem, gan arī jauniešiem visā Latvijā, kuri tic un strādā, lai darītu to, kas iedvesmo un patiesi patīk, ar savu aizrautību apliecinot, ka “Laukiem būt!”.

Mācības notika Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Aleksejs Kačanovs,

LLKC Liepājas konsultāciju biroja vadītājs, uzņēmējdarbības konsultants

Foto galerija: 

Pievienot komentāru