Jaunpils novadā strādā “traktordakteris” Māris Krastiņš

Mūsdienās sastopami dažādi dakteri – cilvēku, dzīvnieku, bet Jaunpils novadā strādā arī “traktordakteris” Māris Krastiņš. Uzņēmējs piecus gadus nodarbojas ar lauksaimniecības tehnikas remontu, un tuvā un tālākā apkaimē pazīstams kā „traktordakteris”.

Uzņēmējdarbību Māris uzsāka ar vienu mikroautobusu. Sākumā sniegti traktortehnikas remonta pakalpojumi, izbraucot pie klienta uz mājām. Pēc gada līzingā tika iegādāts ietilpīgāks un lielāks komercautomobilis, kurš tika aprīkots ar darbagaldiem, metināšanas iekārtu un kompresoru, tā teikt, ar visu, kas nepieciešams traktoru un smago automašīnu remontam. Traktori  jau kopš bērnu dienām ir Māra Krastiņa sirdslieta. Lai ko dzīvē viņš būtu darījis, vienmēr atgriezies pie lauksaimniecības un tehnikas. “Traktordakteris” uzskata, ka arī traktoram, tāpat kā cilvēkam, ir sirds un dvēsele. Ir jāzina, kā to pareizi ārstēt. Katrs remonts ir kā  izaicinājums: jo sarežģītāka lieta, jo lielāks azarts to risināt.

Sniegto pakalpojumu klāstam nu jau klāt nākuši arī tādi pakalpojumi kā visu veidu riepu remonts, vieglo automašīnu, smago mašīnu, autobusu riepu montāža un balansēšana, traktoru riepu montāža un gultņu diagnosticēšanas pakalpojumi. Tehnikas remonts tiek veikts galvenokārt pie klienta jebkurā Latvijas vietā, jo ir izveidota mobilā riepu montāža.

Māris 2016. gadā startēja biedrības „Kandavas partnerība” LEADER projektu konkursā, ar kura atbalstu iegādājās lielo riepu montāžas iekārtu, ar kuru var montēt riepas gan kravas mašīnām, gan autobusiem, gan traktoriem ar disku diametru līdz pat 56 collām, un augstspiediena mazgātāju. Savukārt 2017. gadā projekta ietvaros uzņēmējs iegādājās smago mašīnu riepu balansēšanas iekārtu.

Mārim ir savs vaļas prieks – mūzika, viņš dzied un spēlē ģitāru paša izveidotajā grupā ”Elements”.

Vita Petrova,

Jaunpils novada lauku attīstības konsultante

Pievienot komentāru