Jēkabpilī notikusi Starta diena jaunajiem uzņēmējiem

GalerijaPrint

Jēkabpilī 7. martā notika Starta diena – bezmaksas pasākums jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem. Pasākumu Krustpils pilī rīkoja finanšu institūcija ALTUM, piedaloties reģiona uzņēmējiem un institūcijām, kā arī kuplam klausītāju skaitam, kas vēlējās gūt iedvesmu, dibināt noderīgus kontaktus savas uzņēmējdarbības idejas īstenošanai, uzzināt par atbalsta iespējām.

LLKC Jēkabpils konsultāciju birojs piedalījās pasākumā ar stendu, kurā interesenti varēja iepazīties ar LLKC piedāvātajām iespējām, t. i. konsultācijas uzņēmējdarbībā un lauksaimniecībā, dažādas mācības gan klātienē, gan tālmācībā. Bija apskatāmi LLKC izdotie materiāli: “Lauku Lapa”, “Zivju Lapa”, “Čiekurs”, Bruto seguma aprēķins, grāmatas zivkopjiem, bukleti mežsaimniekiem un citi. Drosmīgākie varēja aizpildīt testu savu uzņēmējspēju noteikšanā un uzzināt, kā sevi motivēt, kā arī atbildēt uz konkursa jautājumiem un saņemt nelielas balvas. Ja dažkārt atbildes nebija pareizas, tad tās turpat uz vietas tika noskaidrotas, un stenda apmeklētāji devās projām uzzinājuši, piemēram, kas ir Lauku tīkls, kādas tālmācības programmas var apgūt LLKC u. c.

Pasākuma programma bija saistoša un iedvesmojoša. ALTUM Zemgales reģiona vadītāja Mārīte Lazdiņa uzsvēra: “Mērķis ir iedrošināt un iedvesmot cilvēkus, pastāstīt, ka ir visas iespējas, ja vien ir biznesa ideja un drosme kaut ko darīt.” Šo mērķi īstenoja pieaicinātie lektori.

Roberts Cešeiko – inovatīvas, dabīgas pārtikas ražotājs no SIA “KEEFA” uzsvēra, ka svarīgi ir saprast, kas tev patīk, ko gribi, vai tas ir reāli un vai esi tam gatavs, un tad jāiet tikai uz priekšu.

Mārcis Pļaviņš (Sky Route Films) nodarbojas ar video filmēšanu. Viņš parādīja videostāstu par savu sapni un atzinās, ka reizēm gribēja mest mieru, bet neko nenožēlo un otrreiz darītu to pašu: “Skaists ir nevis mērķis, bet pats ceļojums”.

Egils Boitmanis ir nodibinājis uzņēmumu “Infinitum 8”, kas sniedz digitālā mārketinga pakalpojumus. Viņš uzskata, ka svarīgas ir trīs lietas: prasmes, sirdslieta un tirgus jeb – kā ar to pelnīt naudu. Egils uzskatāmi iepazīstināja ar pārdošanas automatizāciju, – kā uzņēmēja labā strādā digitālie rīki.

Aiga Kalbjonoka – biedrības “Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” izpilddirektore pastāstīja, ka biedrība apvieno Latvijas un ārzemju privātos investorus, kuri ir gatavi ieguldīt finansējumu jaunos uzņēmumos tieši biznesa sākuma stadijā, kad rezultāti vēl nav redzami un bankas neaizdod naudu biznesa uzsākšanai.

Mārītes Lazdiņas aicinājums jaunajiem uzņēmējiem: “Esi atšķirīgs, uzdrīksties!”

Anita Putka,

LLKC Jēkabpils nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru