Kā pandēmijas laikā klājas ziedu veikaliņam “Puķu Liene”

GalerijaPrint

Ar SIA “Mans Pavards” ziedu veikala “Puķu Liene”, kurš atrodas Jaunpils pagasta centrā, īpašnieci un floristi Lieni Didrihsoni iepazināmies kādā no LLKC Tukuma konsultāciju biroja organizētajiem pasākumiem. Vienmēr smaidoša, jautra, optimistiska, pozitīvi domājoša uzņēmēja.

Tomēr uz jautājumiem – kā klājas, kāds noskaņojums, Liene atbild – grūti bija pagājušogad un arī šogad. Lai arī mazā ziedu veikaliņa sortimentā ir gan ziedi, gan sēklas, gan floristikas materiāli, gan preces dārza kopējiem, šobrīd drīkst tirgot tikai sēklas, augsni un ziedus. Pamatā cilvēki pērk sēklas un augsni. Ziediem noiets ievērojami samazinājies, jo aizliegta pulcēšanās un nenotiek publiski pasākumi. Iepriekš Jaunpils pilī regulāri notikuši pasākumi, kad Lienes veikaliņā tika pasūtīti ziedi, pušķi, floristikas pakalpojumi. Regulāri pasūtījumi bijuši no Jaunpils novada domes, Bikstu Kultūras un atpūtas centra u. c. Tagad ir stundas, kad sēdi veikalā un cilvēku nav.

Tomēr šis ir laiks, kad var mācīties! Daudz var mācīties no tiešsaistes sociālā tīmekļa vietnes Facebook. Tur ir iespēja apskatīt fotogrāfijas ar  dažādiem ziediem, dārzeņiem un augiem, kā arī uzdot jautājumus. Liene priecājas par iespēju piedalīties tiešsaistes mācībās, semināros Zoom platformā. Piemēram, par nesen Tukuma konsultāciju biroja organizēto semināru par augļu koku zaru griešanu ar lektori Valentīnu Poli, APP “Dārzkopības institūta” pētnieci. Liene saka, ka liels ieguvums ir semināra ieraksts, kad to vari noskatīties vairākkārt. Ar līnijām iezīmēts, kuru zaru griezt un kā griezt. Labi to visu redzēt dārzā praktiski, tomēr tas ar laiku aizmirstas. Jauki bijuši pieredzes apmaiņas braucieni pa Latviju, neaizmirstams – brauciens uz Poliju, kur gūts tik daudz iespaidu un ideju. Sevišķi vērtīgs bijis Polijas Augļkopības institūta apmeklējums, kur redzētas dažādas kazeņu, ābeļu, plūmju un citas  augļu koku šķirnes, novākšanas tehnika un pārstrādes iespējas. Braucienu ļoti pietrūkst. Tomēr Liene daudz lasa žurnālus – “Ievas dārzs”, “Dārza Pasaule”, “Lauku māja” u. c.

Jautāta par to, kādas sēklas cilvēki pērk un sēj savos piemājas dārziņos, Liene atbild – pērkot tās, par kurām izlasījuši žurnālos vai internetā. Latvietis jau ir tāds, kurš ilgi domā, ņemt vai neņemt – konservatīvs. Ja iepriekš sēja gurķus Adam F1, tad arī šogad sēs lielākoties šos. Un varbūt vēl kādu iesēs pamēģināšanai.

Tomēr Liene novērojusi, ka aizvien vairāk jauniešu “nāk laukā no pilsētām”. Jaunpilī cilvēki atgriežas senču īpašumos. Daudzi sāk saimniekot laukos, citi vienkārši sakopj īpašumus un vasarās atpūšas. Pie viena – arī iepērkas pie vietējiem ražotājiem. Sāk saprast, ka arī Latvijā ir labi, ne tikai ārzemēs. Daudzi raksta projektus un izmanto ES atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai. Ilgus gadus “Radīts Jaunpils novadā” tirgus namiņš Jaunpils centrā stāvējis praktiski tukšs. Tagad vietējie mājražotāji šeit tirgojas gandrīz vai katru dienu.

Liene Didrihsone savā dzīvē daudz ko darījusi. Bijusi pavāre, šefpavāre, kasiere, kļuvusi par SIA “Mans Pavards” īpašnieci. Kur dzīve iemetusi, to strādājusi: “Ar zivs zīmē dzimušajiem tā esot, ka uz visām pusēm šaudās”. Daudz mācījusies, mācījusies pie profesionāļiem, mācījusies projektu vadību, grāmatvedību, lasījusi un vienkārši – darījusi. Par visu vairāk Lienei patīk tirgoties. SIA nosaukums “Mans Pavards” cēlies, jo mājas pavarda turētāja ir sieviete. Kādēļ “Puķu Liene”? Tādēļ, ka ziedu veikaliņš pieder Lienei. Viņa saka: “Ēdināšanā strādā radoši cilvēki. Un radošums “kuļas” kopā ar puķēm”. Uzņēmējdarbībā ļoti svarīga ir arī intuīcija.

Uzņēmumam un ziedu veikalam šogad 10 gadu jubileja! Lai veicas Lienei! Lai katram ir darbs, kas viņam patīk!

Lienes vēlējums tiem, kuri grib kaut ko darīt – lai sāk ar mazumiņu!

Lieni varat atrast: Ziedu veikals “Puķu Liene”, Pasta māja, Jaunpils, t. 26679181

Sarma Rotberga,
LLKC Tukuma konsultāciju birojs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru