Konsultanti viesojas Dobeles novada skolās

GalerijaPrint

Gada nogalē LLKC Dobeles nodaļas konsultantes viesojās divās Dobeles novada skolās. Penkules pamatskolā notika prezentācija par uzņēmējdarbības veidiem laukos, lauksaimniecības izglītības  un darba iespējām. Tika demonstrēti pozitīvie uzņēmējdarbības piemēri tuvākajā apkaimē.

Tērvetes novada lauku attīstības konsultantes Montas Mantrovas vadībā norisinājās konkurss par uzņēmējdarbību Dobeles novadā. Visi 35 skolēni aktīvi piedalījās konkursā, bija daudz pareizu atbilžu. Balvās viņi saņēma VLT sarūpētās dāvaniņas. Penkules pamatskolā ir aktīvs mazpulks, tādēļ nākotnē lietderīgi būtu apmeklēt uz attīstību vērstas saimniecības, lai stiprinātu pārliecību par lauksaimniecības iespējām Latvijā. 

Gardenes pamatskolā notika tikšanās ar uzņēmēju Kristīni Baltu no Rundāles, kura ir SIA “Kristell” dibinātāja un vadītāja, kā arī ekonomikas pasniedzēja. Uzņēmums ir palmu vaska kristālisko sveču ražotājs, kurš Latvijā reģistrēts kopš 2016. gada un ir ieguvis prestižā logotipa „Kronēts Rundālē” lietošanas tiesības.  Uzņēmējas sarunā ar skolēniem tika akcentētas uzņēmējam nepieciešamās zināšanas, iemaņas, arī uzdrīkstēšanās un pats pirmais un galvenais – ideja, kuru jāspēj virzīt uz priekšu. Pasākumā piedalījās 6.-8. klašu skolēni. Kristīnes Baltas vadībā  katrs skolēns apguva praktiskas iemaņas palmu vaska sveces pagatavošanā.  Notika arī konkurss par svecēm – to veidiem, materiāliem, aromātiem un lietošanas drošību. Visi 54 skolēni tika iesaistīti konkursā un katrs saņēma SIA “Kristell” balvas – aromātiskās, daudzkrāsainās palmu vaska sveces.

Pedagogi un skolēni atzina, ka arī turpmāk ir nepieciešamas tikšanās ar speciālistiem un uzņēmējiem gan teorētisku, gan praktisku iemaņu apguvei.

Pasākumi tika organizēti Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” ietvaros.

Raimonda Ribikauska,

LLKC Dobeles nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru