Krāslavas novada lauku uzņēmēji apceļo Poliju

GalerijaPrint

Sadarbībā ar Krāslavas novada pašvaldību organizēju pieredzes apmaiņas braucienu uz Ļublinas vojevodisti Polijā. Lauku uzņēmējiem bija iespēja apskatīt dažādas saimniecības un pārliecināties, ka vieglāk un ar lielāku peļņu strādāt var tikai un vienīgi kooperējoties.

Bioloģisko broileru audzētava ir vislabākais kooperācijas piemērs. Saimniecībā vienā ciklā tiek audzēti 20 000 broileri. Jautājām saimniekam, kā tas ir iespējams, ja saimniecībā ir tikai 10 ha zemes. Atbilde bija ļoti vienkārša – kooperējoties. Tiek noslēgti līgumi par cāļu un regulāru cāļu barības piegādi. Kad broileri ir izauguši, atbrauc mašīna un aizved tos uz kautuvi, un tikai tad notiek norēķini. Saimniekam nav jāņem kredīti.

 Agrotūrisma komplekss ir ļoti iecienīta pilsētnieku un mednieku atpūtas vieta. Gan vecās dzirnavas, gan baznīca, gan dzīvojamās mājas ir pārvestas uz šo saimniecību, un katra ēka ir ar savu vēsturi un mājas garu. Kādreiz šī smilšainā un neauglīgā zemes gabala īpašnieks mēģināja nodarboties ar lauksaimniecību, kas nesa tikai zaudējumus, bet agrotūrisms saimniekam dod labu peļņu.

 Ar lielu interesi mūsu novada graudaudzētāji uzklausīja  izmēģinājumu stacijas  CICIBOR pieredzējuša agronoma stāstījumu par ziemāju (graudaugu un rapša) šķirņu izturību, par ko varējām pārliecināties uz lauka un salīdzināt paši.

 Slavenajā biškopības kooperatīvā APIS, kurš strādā no 1932. gada, mūs iepazīstināja ar ļoti plašo biškopības produkcijas klāstu.

Lauksaimnieki tikās ar Ļublinas vojevodistes lauksaimniecības padomi un atbildīgajiem darbiniekiem, un varēja saņemt dažādu nozaru speciālistu konsultācijas un atbildes uz jautājumiem. Tika parakstīts sadarbības līgums starp Krāslavas novada pašvaldību un Ļublinas vojevodistes lauksaimniecības palātu.

Brīvajā laikā tika apskatīta Zamoscjes vecpilsēta, kura ir ierakstīta JUNESCO kultūras mantojumā.

Viktorija Lene,

Krāslavas novada lauku attīstības konsultante 

Foto galerija: 

Komentāri

Pievienot komentāru