Krustpils novadā svētki kopā ar zirgiem

GalerijaPrint

Krustpils novada Krustpils pagasta “Līčos” 4. augustā notika “Svētki kopā ar zirgiem”. Visas dienas garumā notika treniņsacensības konkūrā “Krustpils novada kauss 2018”. Pasākuma mērķis ir popularizēt jāšanas sportu, bagātināt jauno jāšanas sporta entuziastu pieredzi, apmeklētājiem sniegt patīkamu atpūtu, saskarsmes iespējas ar dzīvniekiem, kā arī iepazīties ar Latvijas šķirnes zirgiem, kuri ir iekļauti Latvijas ģenētiskajos resursos. Pasākumu apmeklētāju interesi piesaistīja Latvijas vēsturisko zirgu šķirņu parāde, interesantsLatvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja, profesora Gunta Rozīša stāstījums par zirgu šķirnēm, novadpētnieces Sarmītes Ozoliņas izstāde “Kad zirgs bija cilvēka spārni”, Pļaviņu mākslas skolas audzēkņu darbi, vizināšanas ar zirgiem un citas aktivitātes.

Pasākuma atbalstītāju loks bija ļoti plašs: uzņēmēji no vietējiem novadiem un visas Latvijas, dažādas organizācijas, brīvprātīgā darba veicēji. Šī pasākuma iniciatore ir Zanda Bojere no Mīļdzīvnieku biedrības, bet galvenie organizatori: Mīļdzīvnieku biedrība, Krustpils pagasta pārvalde un Latvijas Jātnieku federācijas biedrs z/s  “Vecpūķi”. Pasākuma galvenais atbalstītājs –  Krustpils novada pašvaldība.

Pasākuma organizatori izsaka visiem pateicību, jo ar viņu atbalstu bija nodrošināts plašs un bagātīgs balvu fonds, un pasākums kopumā bija izdevies. Daudzo pasākuma atbalstītāju vidū bija arī LLKC Jēkabpils konsultāciju birojs. Tā kā Krustpils novads ir zirgkopības speciālista, grāmatu autora, jāšanas sporta entuziasta Viļa Stukula dzimtene un šobrīd novadā ir vairāki veiksmīgi zirgaudzētāji, tad šis pasākums varētu būt aizsākums jaunai tradīcijai Krustpils novadā.

Anita Putka,
LLKC Jēkabpils konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru