Kuldīgas novadā mazpulka kustība nav zudusi

GalerijaPrint

Rudenīgajā 21. oktobra vakarā 17. Padures mazpulks sadarbībā ar biedrību „Padure” organizēja pasākumu esošajiem un bijušajiem mazpulcēniem, viņu vecākiem un vietējai sabiedrībai.

Biedrība “Padure” piesaistīja finansējumu Borisa un Ināras Teterovu fonda labdarības programmas „Maizes rieciens” aktivitātē „Atbalsts līdzdarbībai” un realizēja projektu „Audzēsim dārzeņus labdarībai Padurē”. Pasākumā mazpulcēni atskatījās uz paveikto projektā un svinēja sava mazpulka atjaunošanas 25. jubileju, lai gan faktiskais mazpulka atjaunošanas gads ir 1989. gads, aktīva darbošanās notiek 25 gadus.  „Tas bija tukšais periods, kad pionieru organizācijas beidzās, bet vietā nekas cits nebija. Mazpulcēni bija sagatavojuši teatralizētu uzvedumu „Mazpulcēnu darba gads”, kurā interesantā veidā ar stāstījumu, dziesmām, dejām, tautasdziesmām informēja par gada notikumiem, sākot no pavasara līdz ziemai. Uz pasākumu bija ieradušies arī bijušie mazpulcēni no pašiem tā atjaunošanas pirmsākumiem un dalījās pieredzē ar esošiem mazpulcēniem, atceroties savu darbošanos mazpulka organizācijā.

17. Padures mazpulka atjaunošanas sākumā tā vadītāja bija Iveta Freimane, kura tagad dzīvo Sabilē un pasākumā atcerējās, kā viss sākās. Sākumā atsaucība bijusi neliela un dalībnieku skaits bija mazs. Tajā laikā viena no mazpulka dalībniecēm biju arī es Linda Dūdiņa, tagad Linda Dūdiņa-Hoiere. Esmu piedalījusies dažādās ražas izstādēs toreizējā Kuldīgas rajonā, kā arī visas Latvijas ražas izstādēs, kas notika Bulduru dārzkopības tehnikumā, kur kopā pulcējās mazpulcēni no visas Latvijas. Bija jāiekārto izstāde ar savu izaudzēto, pie sava stenda sagaidīju vērtētājus un stāstīju visiem par savu veikumu. Tagad kārtība ir mainījusies un mazpulcēni satiekas pa reģioniem, bet stāstot izmanto savas dienasgrāmatas un sagatavotās prezentācijas. Bez saviem individuālajiem projektiem Padures mazpulka dalībnieki apkopj 0,8 ha lielu zemes gabalu, kur tiek sēti un audzēti dažādi dārzeņi. Zeme ir “Upeskalnu AB” īpašums, kuri to nodevuši mazpulcēnu rīcībā un ar savu tehniku palīdz to arī apstrādāt. Lielu palīdzību mazpulka lauka apstrādāšanā sniedz arī z/s „Avoti”. Atšķirībā no pirmsākumiem daudz laika tiek veltīts pētnieciskiem darbiem. Mazpulcēni ne tikai audzē, bet novēro un izpēta augšanas ciklus, pēctecību, apmeklē dažādas nodarbības un atspoguļo to pierakstos. Mazpulks apvieno čaklākos un darbīgākos bērnus. Darbošanās mazpulkā sniedz jaunas zināšanas un māca tās pielietot praktiskā dzīvē. Tagad mazpulkā esošajiem 46 skolēniem aktīvi darbojas ap trīsdesmit, bet rudenī un pavasarī apstrādā zemi un ražu dodas vākt visa skolas saime.  Mazpulku 23 gadus vada pašreizējā vadītāja Vigra Leismane, kura šo kustību ir noturējusi mūsu novadā. Cilvēks – entuziasts, kura līdzās saviem ikdienas darbiem atradusi laiku noturēt mazpulka aktivitātes.

Mazpulcēni ir ļoti īpaši. Viņi prot strādāt un pārvarēt grūtības. Ikviens bijušais mazpulcēns ir gaidīts savā skolā un aicināts savu pieredzi nodot esošiem mazpulcēniem.

Mazpulku tradīcijas turpinās, pateicoties atbalstītājiem.

Mazpulki ir bērnu un jaunatnes organizācija, kuras galvenā ideja ir – mācoties darīt un darot mācīties.

Linda Dūdiņa-Hoiere,

LLKC Kuldīgas biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto no Vigras Leismanes personīgā arhīva

Foto galerija: 

Pievienot komentāru