“LavenderVilla” svinīgi atvērta un gaida viesus

GalerijaPrint

Skaistā, saulainā vakarā, kad nedēļas darba ritms norimis un ir laiks apdomāties par nedēļas nogales pavadīšanas iespējām, ciemos uz sālsmaizi “LavenderVillā” aicināja Zane Gusta ar ģimeni un draugiem.

Pasākuma ietvaros vairāk nekā simts viesu, gan pieaugušie, gan bērni, varēja iepazīt saimniecību un tās piedāvātās iesējas – piedalīties radošās darbnīcās, izmēģināt, kā notiek lavandas griešana, iegādāties saimniecībā ražotās rotaļlietas, izbaudīt lavandas tēju, kēksus un maizi ar lavandu, kā arī nesteidzīgā gaisotnē klausīties mūziku Tomasa Kleina izpildījumā.

 Ideja, iedrošinājums un atbalsts

Saimniecība “LavenderVilla” atrodas Liepājas pusē, Grobiņas novadā. Tās darbība ir sākusies ar lavandu audzēšanu (šobrīd ir ap 6000 lavandas stādiem) un rotaļlietu “LavenderToys” (lina auduma dzīvnieciņi ar lavandas pildījumu) šūšanu un piedāvāšanu gan tuviem, gan tāliem pircējiem. Zane stāsta, ka lavandā ir specifiskas vielas, kas nomierina, mazina stresu, bezmiegu un galvassāpes, un tas ir ļoti nepieciešams steidzīgajā dzīves ritmā, kāds mums ir.

Ar līdzcilvēku atbalstu un iedrošinājumu, kā arī sadarbības partneru uzticību saimniecības attīstība ne mirkli neapstājas. Pēdējais īstenotais projekts ir “Lauku naktsmītnes, SPA un pirts atpūtas kompleksa “LavenderVilla” izveide”, kuram par godu arī notika šis sālsmaizes gaišais pasākums.

Projekta īstenošanas nianses

Projekts īstenots, pateicoties biedrības “Liepājas rajona partnerība” (vietējā rīcības grupa) un Lauku atbalsta dienesta sniegtajam atbalstam LEADER programmas ietvaros. Tā īstenošanai nepieciešamais sākumkapitāls tika nodrošināts ar pašu līdzekļiem, un pateicoties Attīstības finanšu institūcijai ALTUM, kas noticēja idejas attīstības iespējām.

Projekta mērķis ir produktīvāk izmantot uzņēmumā esošos resursus, izveidojot kompleksu tūrisma produktu ar augstu pievienoto vērtību, balstoties uz senām tradīcijām un mūsdienīgu izpratni. Tas veicinātu vietējās teritorijas konkurētspēju, dažādojot esošo tūrisma piedāvājuma klāstu. Tiek veidota cieša sadarbība ar biedrības “Liepājas rajona partnerība” teritorijā esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, kā arī radītas jaunas darba vietas un nodrošināta uzņēmuma un lauku vides attīstība kopumā.

Īstenojot projektu, ir uzstādīta moduļa tipa konferenču māja, divas brīvdienu mājas viesiem, izveidotas komunikācijas un jauns dziļurbums, uzstādīta pirts baļļa, bērnu rotaļu laukums, labierīcības un iegādāti velosipēdi.

Projekts tika rakstīts, jo tā ir laba iespēja iegūt vajadzīgo impulsu uzņēmuma attīstībai, paplašinot tā piedāvājumu, un ir ļoti nozīmīga arī atbalsta intensitāte tūrisma produktu izveidē.

Lai iecere veiksmīgi īstenotos, Zane iesaka pievērst lielu uzmanību idejas dzīvotspējai, padziļinātai tirgus analīzei, pamatotam finanšu plānam un līdzfinansējuma iespējām, lai projekts sevi attaisnotu piecu gadu garumā. Nozīmīgs ir banku atbalsts jaunu ideju īstenošanai.

Ir jārēķinās ar salīdzinoši garo projekta saskaņošanas un izskatīšanas periodu, kad jāpierāda tā dzīvotspēja un jāiegūst dažādas valsts iestāžu atļaujas. Nepieciešamo atļauju iegūšana prasa daudz resursus, bet tas ir sava veida garants tam, ka esam ieguldījuši visas pūles, lai maksimāli piedomātu pie apmeklētāju drošības un ērtībām un lai klients pilnībā varētu nesteidzīgi izbaudīt “LavenderVilla” piedāvātās iespējas.

Apmeklētāju labsajūtai un iedvesmai

Pateicoties saimnieku aizrautībai un darba mīlestībai, “LavenderVilla” saviem viesiem nodrošina nesteidzīgu atpūtu pie dabas, piedāvājot naktsmītnes, konferenču zāles īri semināriem un privātiem pasākumiem, ekskursijas lavandas audzētavā, nodarbības, iespēju iegādāties uzņēmumā ražoto produkciju (dizaina rotaļlietas, lavandas spilventiņus, acu maskas un citus amatniecības izstrādājumus, kuri pildīti ar kaltētas lavandas ziediem) un vēl daudz, daudz citu pārsteigumu.

Ciemošanās laikā var iepazīt lavandas audzēšanas un kopšanas nianses, uzzināt par to praktisko pielietojumu, ēteriskās eļļas destilēšanas vēsturi un procesu, sākot no izejvielu iegūšanas līdz gatavam produktam. Iepazīšanos var papildināt ar radošām nodarbībām un degustācijām gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Attīstība neapstājas pie sasniegtā

“LavederVilla” piedāvājuma klāstu tuvākā laikā papildinās atpūtas iespējas pirtī, kur ar profesionāla pirtnieka palīdzību varēs pilnībā izbaudīt pirts procedūras un tradīcijas.

Vēl viens attīstības virziens ir pārtikas mājražošanas ieviešana saimniecībā, jo pateicoties biedrības “Liepājas rajona partnerība” un Lauku atbalsta dienesta atbalstam un apstiprinājumam Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai rīcības “Atbalsts uzņēmējdarbībai un vietējo produktu realizācijai” ietvaros, ir uzsākta projekta “Kvalitatīvu darba apstākļu radīšana lavandas pārtikas un dzērienu “LavenderTaste” produktu ražošanai” īstenošana. Pēc projekta īstenošanas pircējiem tiks piedāvāts daudzpusīgs produktu klāsts, kurā noteikti tiks izmantota arī lavanda. Izmantojot sociālos tīklus, ikviens tiek aicināts sekot līdzi saimniecības attīstībai un piedāvātām iespējām.

Zane atzīst: “Mēs stāvam uz sliekšņa pretī kam jaunam, nezināmam… Tas būs turpinājums iesāktajam jeb sākums kaut kam jaunam”. Ikviena ideja ir zelta vērta, ja tiek īstenots Zanes ieteiktais – sapņo, dari, un tad ieceres piepildās!

Aleksejs Kačanovs,

LLKC Liepājas konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultants

 Foto: Zane Gusta, Aleksejs Kačanovs

 Izmantotie informācijas avoti:

Foto galerija: 

Pievienot komentāru