Limbažu puses jauniešiem idejas ir!

GalerijaPrint

LLKC Limbažu nodaļa oktobrī organizēja ikgadējās mācības jauniešiem. Programmas mērķis ir atbalstīt gados jaunu cilvēku uzņēmējdarbības uzsākšanu lauku teritorijās un sniegt iespēju iegūt zināšanas uzņēmējdarbībā, apmeklējot intensīvu mācību kursu.

Par programmas darbību, mērķiem un uzdevumiem informatīvajā dienā pastāstīja LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja Elīna Ozola.  Savā pieredzē par konkursa “Laukiem būt!” norisi un sasniegtajiem rezultātiem dalījās z/s “Priedītes”  īpašniece Zane Magone. Zane iedvesmojoši stāstīja par savas idejas “Īru tinkeru šķirnes zirgu audzēšana” īstenošanu. Zemnieku saimniecībā “Priedītes” iegriezāmies pieredzes apmaiņas brauciena laikā, lai visu stāstīto apskatītu dabā. Saimniecībā mīt truši, kuri pieraduši pie apmeklētājiem un brīvi skraida pa ierīkoto aploku, un labprāt nāk pie cilvēkiem, lai saņemtu atnestos kārumus – burkānus un ābolus. Saimniecībā ir desmit zīdītājgovis ar teļiem, kuras ganās kopā aplokā ar zirgiem. Saimniece sagādājusi kārumus, un, tiklīdz zirgus sauc, visi nāk klāt. Saimniece pastāsta par hierarhiju, kas valda ganāmpulkā, tāpat dalās domās, kā turpmāk attīstīs Īru tinkeru ganāmpulku. Šīs šķirnes zirgus Latvijā audzē arvien vairāk, jo tiem piemīt ne vien miers, bet arī graciozitāte, par ko lepojas arī saimniecības īpašniece. Z/s “Priedītes” sevi reklamē kā mini zoo, tādēļ apmeklētāju – tūristu un ģimeņu ar bērniem – šajā sezonā netrūka. Lai saimniecības apmeklējums būtu interesantāks, iegādātas mini kaziņas un aitas, kas ir ļoti zinātkāras, un gaida, ko tad viesi ir atveduši. Zane dalās pieredzē par sava uzņēmuma veiksmēm, tai skaitā par piedalīšanos konkursā  “Laukiem būt!” 2016. gadā, kur ieguva  pirmo vietu savā grupā un naudas balvu, kas lieti noderēja trušu aploka izveidē.  

Mācību laikā lektors Māris Resnis dalībniekus iesaistīja idejas definēšanas aktivitātēs, jo veiksmīgas uzņēmējdarbības pamats ir laba ideja. Svarīgi, kā savu ideju virzīt darbībā, to izvērtēt un analizēt, kā arī veikt tirgus analīzi un precīzi noteikt mērķauditoriju.

Savā pieredzē un zināšanās par mārketingu un reklāmu dalījās SIA “Krogzeme” attīstības vadītājs Andris Krogzems. Viņš pastāstīja par “knifiem” mājaslapu izveidē un par biežāk pieļautajām kļūdām un riskiem uzņēmējdarbībā. Mācību laikā radās jautājumi par preces virzību tirgū, jo saražot produkciju nav tik grūti kā atrast pircēju, kas iegādāsies saražoto produktu. aploka izveidu, kas lieti noderedu

Ne mazāk svarīgi izvēlēties īsto uzņēmējdarbības formu, izprast nodokļu politiku, grāmatvedības pamatprincipus. Tā kā mācību rezultātā jauniešiem ir paredzēts izstrādāt biznesa plānu, tad būtiski ievērot katru niansi tā sagatavošanā. Par biznesa plāna izstrādi un dažādām uzņēmējdarbības formām labu lekciju sniedza izglītības zinātņu maģistre Laimrota Surska.

Ne mazāk svarīga ir idejas aizstāvēšana un prezentēšana. Ievadu prezentēšanas mākā sniedza LLKC Tālākizglītības nodaļas vadītājs Andis Kursītis. Savā lekcijā viņš deva ieskatu par prezentēšanas tendencēm un iespējām, kā arī to, kā pārvarēt uztraukumu prezentēšanas laikā.

Mācībās iegūtās zināšanas lieti noderēja projekta ideju prezentēšanā, un izstrādājot biznesa plānus. Vēl nedaudz jāpiestrādā pie tiem, un tad jau ceļš vedīs uz konkursu “Laukiem būt!”.

Pasākums notika aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Zaiga Blaua,

LLKC Limbažu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru