Mācības noslēgušās, sadarbība turpinās

GalerijaPrint

LLKC Jēkabpils konsultāciju birojs šī gada rudenī aicināja apkārtnes novadu jauniešus piedalīties bezmaksas mācībās, lai palīdzētu viņiem apgūt uzņēmējdarbības prasmes, kā arī īstenot savas biznesa ieceres un piedalīties konkursā jaunajiem uzņēmējiem “Laukiem būt!” Interesi izrādīja 20 jaunieši no Jēkabpils, Salas, Viesītes, Krustpils, Līvānu, Madonas un  Varakļānu novadiem. Viņi vēlējās iegūt jaunu pieredzi, zināšanas, rast iedvesmu kaut ko uzsākt, iemācīties pamatus, lai veiksmīgi īstenotu biznesa idejas, saņemtu atbalstu savas idejas īstenošanai, apgūtu grāmatvedības sagatavošanu, uzzinātu par ES atbalsta iespējām.

Šogad  9. oktobrī  pirmā mācību diena tika uzsākta visos 26 konsultāciju birojos vienlaikus, virtuāli tiekoties ar LLKC speciālistu komandu. Tas radīja kopības sajūtu, kuras tomēr pietrūka vēlāk attālinātajās mācībās, LLKC Tālmācības lapā skatoties video lekcijas. Taču gan pirmajā, gan vēl trijās klātienes mācību dienās bija iespēja tikties ar iedvesmojošiem un zinošiem lektoriem. Vita Brakovska no biedrības "Zināšanu un inovācijas sabiedrība" (ZINIS), izmantojot radošās domāšanas metodes un piemērus, rosināja  jauniešus  apzināt  un praktiski    pielietot savus  iekšējos  resursus konkurētspējīgu biznesa ideju izstrādei. Viņa uzsvēra, ka šodienas straujo pārmaiņu pasaulē nākotnes konkurētspēja jāveido ne tikai kompetencēs, bet arī personiskā pārliecībā, uzņēmībā un elastīgā domāšanā, citējot hokejista Veina  Grecka  teicienu: „Hokejā ir jāslido nevis tur, kur ir ripa, bet gan tur, kur tā varētu būt”. Vita  lekciju pārtraukumos piedāvāja apskatīt Latvijas radošo uzņēmēju darinājumu kolekciju. Jaunieši atzinīgi novērtēja ieteikumus un  iegūtās zināšanas. Tās sniedz arī pārējo mācību dienu lektori: uzņēmēja un daudzu biznesa un sociālo projektu vadītāja Marika Rudzīte-Griķe no Līvāniem; Jēkabpils Agrobiznesa koledžas lektore, mg. oec. Solvita Kozlovska;  LLKC Jēkabpils konsultāciju biroja ekonomikas konsultante Jana Staka.

Pēdējā mācību noslēguma diena un ideju prezentēšana notika Līvānos 13. novembrī. Amatniecības un kultūras tūrisma objektā “Handmade Latgola” Marika Rudzīte-Griķe izteica pēdējos ieteikumus, gatavojoties konkursam “Laukiem būt!”  Apliecinājumus par piedalīšanos Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros rīkotajā mācību programmā saņēma 19 jaunieši. Viņi atzinīgi novērtēja mācības: “Lektori bija interesanti, aizraujoši un zinoši. Patika  atmosfēra, ieguvu daudz jaunas zināšanas. Guvu labu pieredzi, zināšanas, kuras noteikti man noderēs.”

Novembra beigās un decembra sākumā notika individuālās konsultācijas un tiešsaistes tikšanās Zoom platformā ar tiem mācību dalībniekiem, kuri gatavojas startēt konkursā “Laukiem būt!” Palicis nepilns mēnesis līdz konkursa darbu iesniegšanai.

Anita Putka,
LLKC Jēkabpils biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru