No idejas līdz uzņēmējdarbībai

GalerijaPrint

Katru gadu zinātgribošiem jauniešiem tiek dota iespēja piedalīties aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanā”, kurā iegūtās zināšanas noder savas idejas ieviešanai dzīvē, uzsākot uzņēmējdarbību. Pasākuma organizēšanā arī šogad apvienojās Alūksnes un Balvu nodaļas.

Lai paskatītos, kā darbojas jaunieši, kuri konkursā “Laukiem būt!” ar idejām startējuši iepriekšējos gados, un kā darbojas uzņēmumi ar lielāku darba pieredzi, 15. oktobrī devāmies pieredzes braucienā.

Balvos apmeklējām Jeļenas Golovnevas uzņēmumu “LaMur flowers decoration”, kura darbība saistīta ar ziedu dekorāciju veidošanu. Iedvesmojošs bija Jeļenas stāstījums par idejas tapšanu uzņēmējdarbībā. Dalībniekiem bija iespēja redzēt un pataustīt skaistos lielos ziedus.

Jaungulbenē apmeklējām zemnieku saimniecību “Lauksaimniecības skola 18”, kuras īpašniece Ilva Šimone dalījās savā pieredzē gan mākslas izstrādājumu – apgleznotu krūzīšu, gleznu, vilnas un vilnas izstrādājumu – pārdošanā, gan aitkopības nozares pozitīvajā un negatīvajā pieredzē, bet,  neskatoties ne uz ko, viņa darbojas tālāk.

Gulbenes pusē veiksmīgi darbojas SIA “Pakalnieši”, kuru ražotie mājas sieri nonāk gan Alūksnes, gan Balvu tirdziņos, līdz ar to interesanti bija apmeklēt uzņēmumu klātienē un paklausīties īpašnieces Inetas Dambrovas pieredzi uzņēmuma izveidošanā un pašreizējā darbībā. Patīkami bija izbaudīt produkcijas degustāciju LEADER projekta ietvaros izveidotajā ēkā, kas tapusi bijušajā govju kūtī.

Mācību ietvaros klātienē tika apgūti uzņēmējdarbības pamati, biznesa plāna aizpildīšana, ideju ģenerēšana, tirgus analīze, mārketings un reklāma, uzstāšanās publikas priekšā un finanšu plānošana. Savās zināšanās ar jauniešiem dalījās juriste Ilze Rubene, uzņēmēja, biznesa un sociālo projektu vadītāja Marika Rudzīte-Griķe, ALTUM Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla, ekonomikas konsultante Dace Zvirgzda. Tika arī izmantota iespēja zināšanas uzņēmējdarbībā, mājaslapu veidošanā, foto pamatos iegūt attālināti.

Jaunieši atzinīgi novērtēja iespēju gūt pieredzi, apmeklējot uzņēmumus klātienē, un profesionālo lektoru sniegumu.

Noslēdzot mācības, jaunieši prezentēja savas idejas lauksaimniecības un pakalpojumu jomā, kā arī pārtikas ražošanas un tirdzniecības jomā, daļa no tām tiks virzītas uz konkursu “Laukiem būt!”

Sarmīte Svilāne,
LLKC Alūksnes konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru