Sapnis, maza komanda, bet ļoti skaists bizness

GalerijaPrint

Jauniete, izšķirdamās palikt Latgalē, izveidojusi sev darba vietu dekorēšanas studijā “LaMur flowers decoration”. Jeļena Golovneva ir 25 gadus veca sieviete, kura dzīvo Balvos un jau trešo gadu nodarbojas ar savu uzņēmējdarbību. Uz Balviem pārcēlusies pirms trim gadiem no Rēzeknes puses.

Jeļenas izglītība ir saistīta ar finansēm un grāmatvedību, šobrīd vēl tiek turpinātas studijas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Kādu brīdi savā dzīvē viņa strādājusi ārzemēs, bet galu galā abi ar draugu atgriezušies dzimtenē un mēģina rast sev nodarbošanos šeit pat Latvijā, Latgalē, Balvos.

Palīdzējis konkurss “Laukiem būt!”

Jaunā uzņēmēja ir LLKC īstenotās Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” dalībniece, kura pabeidza šo mācību programmu 2017. un 2018. gadā, abos no tiem piedalījusies konkursā “Laukiem būt!”.  2018. gadā Jeļena uzsāka savu uzņēmējdarbību, reģistrējoties VID kā saimnieciskās darbības veicēja. Ir izveidots savs zīmols – “LaMur flowers”, kam ir lapa feisbukā, bet uzņēmējdarbības faktiskā atrašanās vieta ir Vidzemes iela Balvos.

“LaMur flowers” uzņēmējdarbības ideja dzima no nelielas aizraušanās ar rokdarbiem. Sākumā tika izgatavotas dažādas mazas lietiņas – matu stīpas ar ziedu rotājumiem un citi rokdarbi. Vēlāk, meklējot jaunu iedvesmu, Jeļena atklāja lielformāta ziedus, kas bija populāri ārzemēs, un šķita, ka tas ir kaut kas ļoti interesants, jauns un svaigs, ko derētu pamēģināt. Tā arī viss sākās, kad uz konkursu “Laukiem būt!” tika izgatavotas pirmās lielās peonijas no kreppapīra. Vēlāk Jeļena no ārzemēm pasūtīja arī inovatīvus materiālus un sāka eksperimentus ar tiem, veidojot savus produktus.

Lielformāta ziedi – no inovatīviem materiāliem

“LaMur flowers” piedāvā jaunu dekorēšanas veidu Latvijā –  ziedu kompozīcijas un interjera priekšmetus lielformāta ziedu formā no inovatīviem materiāliem. Dekorācijas veidotas no termoizturīgiem materiāliem, kas ilgtermiņā nemaina savu izskatu un saglabā formu vairākus gadus. Produktu klāstā ir lielformāta ziedi, to kompozīcijas, arkas, kuras var izmantot foto stūriem pasākumos, ziedu lampas un citi. Produkts ir atkarīgs no klienta vēlmēm – dekors var būt dažāda izmēra, pieejama plaša krāsu izvēle. Interjera priekšmetus var izmantot dzīvokļu, biroju, salonu, kafejnīcu un citu telpu dekorēšanai un arī kā āra dekorus.

Galvenais virziens, kurā Jeļena vēlas attīstīties, ir dekorēšanas pakalpojumu sniegšana. Pakalpojumus izmanto gan privātie klienti, gan arī publisko pasākumu rīkotāji – kāzām, fotosesijām, dzimšanas dienām, skaistuma konkursiem, izlaidumiem, pilsētu svētkiem u. c.

“LaMur flowers” piedalās arī kā sponsors dažādos pasākumos, lai reklamētu savu zīmolu, tā piedāvātos pakalpojumus un produktus.

Šogad Jeļenai ir vairāki apjomīgi pasūtījumi, pie kuriem viņa strādā. Jauniete vēlas, lai viņas uzņēmums augtu lielāks un tuvākajā nākotnē varētu algot darbinieku, sākotnēji uz pusslodzi, vēlāk arī uz pilnu slodzi. Ir arī apzinātas problēmas, viena no tām ir darbinieka piesaiste, jo klientu pasūtījumi pieaug, kā arī nepieciešams atrast un labiekārtot plašākas telpas. Uzņēmēja labprāt arī izmantotu projektu iespējas uzņēmējdarbības attīstīšanai.

Daudz jāiegulda mārketingā

Uzņēmēja atzīst, ka liels darbs jāiegulda mārketingā – savu produktu un pakalpojumu popularizēšanā un pārdošanā, jaunu klientu piesaistē. Vajadzīgas gan zināšanas, gan laika resursi.

Nākotnes ieceres Jeļena saskata, turpinot strādāt izvēlētajā  nozarē, dažādojot un paplašinot pakalpojumu un produktu klāstu. Šobrīd tiek rīkotas meistarklases lielformāta ziedu gatavošanā, viņa turpinās to darīt arī nākotnē. Drīzumā taps arī uzņēmuma mājaslapa, kurā varēs iepazīties ar līdzšinējiem darbiem un piedāvāto produktu klāstu.

Jeļena ir aktīva jauniete, kura iet uz savu mērķi, vienmēr ir ieinteresēta savas idejas attīstīšanā. Mērķtiecīgi piedalās dažādos konkursos un projektos un rod jaunus sadarbības partnerus, lai paplašinātu savu darbības sfēru un apjomus. Prieks, ka no jauniešu mācībām un konkursa “Laukiem būt!”  aug šādi jaunieši. Jeļena, palikdama Latgales reģionā, ir izveidojusi sev darba vietu, kas rada gan ienākumus, gan arī priecē sirdi. Dekorācijas ir pieprasītas, klienti, kuri ieinteresēti Jeļenas produktos, ir no visas Latvijas.

Mīlu to, ko daru

Uzdevu Jeļenai jautājumus par to, ko viņa domā par dzīvi un strādāšanu Latgales mazpilsētā Balvos un to, kāpēc viņai ir svarīgi būt pašnodarbinātajai, nevis strādāt algotu darbu, kā arī to, kas ir tas, kas visvairāk patīk savā darbā? Jeļena Golovneva uzskata: “Balvi ir burvīga pilsēta, kurā iedzīvotāju skaits ir neliels, bet pieejami nepieciešamie veikali, kafejnīcas, sporta zāles, baseins, skolas, sakopta un skaista vide, noziedzības līmenis zems. Ideāla vieta, kur dzīvot un attīstīt vidi ap sevi. Latgalē ir grūti, bet tajā pašā laikā vieglāk uzsākt savu biznesu. Visgrūtākais ir pats sākums, kad tev nekā nav, visur jāiegulda nauda. Izvēlētā darbības nozare ir specifiska, dārga, “ekstra pakalpojums”, kuru jāiemācās pārdot, atrast un iekļūt īstajā auditorijā. Tas ir visgrūtākais. Kad pirms sešiem  gadiem braucu uz Angliju “kabačus lasīt”, jau tad sapņoju par kaut ko savu. Sapņi bija saistīti ar ēdināšanas biznesu, jo tas man arī ir tuvs, bet fantāzijas man pietiek it visam. Esmu sapņotāja! Strādājot algotu darbu dažādos uzņēmumos, nejūtos tik laimīga – ierobežojumi, grafiki, citu noteikumi... Patīk pašai organizēt savu laiku! Katru reizi, kad ienāku savā darbnīcā, noģērbju kurpes, uztaisu kafiju un atpūšos! Atpūšos strādājot un domājot par plāniem, darbiem. Tādēļ mīlu to, ko daru! Tikai tulznas uz rokām dažkārt traucē (smejoties). Audzinu savu astoņus mēnešus veco dēlu, viņš mani katru rītu modina un mudina celties – labs motivētājs! Pats labākais darbā ir runāt ar klientiem! Ļoti patīk! Patīk komunikācija, idejas, stāsts, kuru atnes katrs pasūtījums. Kam, priekš kam, kur, no kā... Katrs pasūtījums ir atšķirīgs, stāsti arī ir dažādi. Dažādība, bez rutīnas, – skaisti.” 

Foto: Tatjana Vinogradova

Arita Boka,
LLKC Balvu KB konsultante uzņēmējdarbībā  

Foto galerija: 

Pievienot komentāru