Jaunumi

Ligita un Kārlis Dzeņi ir rosīgi un veiksmīgi Gulbenes novada Tirzas pagasta uzņēmēji.

Lai raisītu interesi un izpratni par norisēm laukos, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) jau trešo gadu aicina 6.- 9. klašu audzēkņus piedalīties konkursā “Šodien laukos”.

Gulbenes novada Rankas pagastā atrodas neliela kafijas grauzdētava “Tīrs Miers”. Tās veidotāji Baiba un Kalvis Lapsiņi ir uzsākuši savu biznesu – specializētās kafijas grauzdēšanu un tās pagatavošanu.

Ierodoties Vecpils pagasta zemnieku saimniecības “Riteņi” sētā, apkārt valda ziemas miers, un šobrīd siltumnīcas vēl tikai gaida jaunās sezonas sākšanos. Taču mājas garāžā zem sildāmajām lampām kastītēs jau dīgst pirmās begonijas, tās iesētas janvāra sākumā.

Bērzpils pagastā dzīvo, saimnieko un strādā Ilona un Ivars Seņkas. Saimniekošanu viņi uzsākuši 2005. gadā, nodibinot zemnieku saimniecību “Dižarāji”.

Latvijā augļu dārzi aizņem 0,37% no lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības. Augļkopības saimniecību lielums ir ļoti dažāds – lielākoties mazās saimniecības, kuru platība nepārsniedz 3 ha, bet tādas saimniecības, kuru dārzu platības pārsniedz 15 ha, ir tikai 10 %.

Lapas