Skolēni uzzina par laukos noderīgām profesijām

Alsungas vidusskolas 8. un 9. klašu skolēni devās pieredzes braucienā un Saldus pusi.

Vispirms viņi iepazinās ar Saldus tehnikumu, kurā uzzināja daudz jauna, tajā skaitā to, ka šeit var apgūt vairākas noderīgas  profesijas – ugunsdrošība un ugunsdzēsība, būvniecība, ceļu būvtehniķis, hidrobūvju būvtehniķis (jaunums ar nozares atbalstu), viesnīcu pakalpojumi, programmēšana, skaistumkopšanas pakalpojumi, civilā aizsardzība un drošība, kvalifikācija kiberdrošības tehniķis (jaunums Latvijā), būvkonstrukciju montētājs. Bērni apmeklēja ne tikai skolu, bet viņiem arī praktiski paradīja mācību bāzi un pastāstīja par plusiem un mīnusiem.

Tālāk ceļš devās uz Saldus pārtikas kombinātu, kur varēja praktiski iepazīties ar visu ražošanas procesu, kā top mūsu senā,  labā “Gotiņa”. Saldus pārtikas kombināts tiek uzskatīts par visvecāko „Gotiņu” ražotni Latvijā, kā arī skolēni uzzināja, ka ”Gotiņu” receptes pamatā ir svaigs piens un citas dabīgas izcelsmes izejvielas, kā arī  ir daudz roku darba. Piens ir no mūsu pašu Latvijas gotiņām, ar ko apgādā vietējie zemnieki. Un ražo ne tikai gotiņas, bet arī citas konfektes, piemēram, marmelādes un pat skalandraušus cep.

Pēdējā mūsu pieturvieta SIA “Meduspils”, kur saimnieks Jānis Vainovskis ļoti interesanti dalījās savās zināšanās par medu un citiem biškopības produktiem. Bija interesanti uzzināt, cik daudz ir dažādu medus šķirņu un katrai ir sava nianse, par ko varēja pārliecināties nogaršojot. Top jauni produkti – medus ar dabiskām Latvijā vāktām ogām.

Salda mums tā diena bija un interesanta, tā atzina bērni. Mēs patiešām izbaudījām rudenīgos skatus pa logu. Rudens šogad ar laiku ir bijis dāsns. Bērni un skolotāja atvadoties teica paldies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram par brīnišķīgo  dienu un atzina,  ka šādi pasākumi ir vērtīgi. Tā mēs ieraugām tālāk par sava novada robežām un iepazīstamies ar jaunām iespējam un idejām.

Pasākums notika VLT aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem” apakšaktivitātes “Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana vispārizglītojošās skolās” ietvaros.

Santa Kreičmane,

Alsungas novada lauku attīstības konsultante

Pievienot komentāru