Skrīveru skolēni iepazīstas ar uzņēmējdarbību

GalerijaPrint

LLKC Aizkraukles nodaļa rīkoja informatīvo dienu A. Upīša Skrīveru vidusskolā, lai iepazīstinātu skolēnus ar uzņēmējdarbības iespējām laukos. Pasākumā piedalījās 7.- 8. klašu skolēni un skolotājas.

Ir pienācis katra skolēna ilgi gaidītais laiks – mācību gada beigas. Bet, neskatoties uz to, 30. maijā skolēni kuplā skaitā ieradās uz pasākumu, kurā bija iespēja iepazīt vārda “uzņēmējdarbība” nozīmi.  Šo pasākumu atraktīvāku, interesantāku dara uzņēmēju līdzdalība. Tā arī šoreiz Zigrīda Annuškāna iepazīstināja ar sevi, ar darbu, ko veic. Liels skolēnu pārsteigums bija, ka Zigrīda pēc izglītības esot “masu pasākumu režisore”, kura savulaik pastrādājusi arī plašajā pasaulē, ir atgriezusies un uzsākusi pilnīgi jaunu, ar profesiju nesaistītu darbību – mājražošana (mājražošanas uzņēmuma “Divu māsu virtuve” vadītāja). Kā noprotams, Zigrīda ar māsu gatavo “zaptes”, garšvielu maisījumus no dažādiem garšaugiem un dārzeņiem, kurus skolēniem bija iespēja nogaršot, kā arī minēt un sniegt atbildes uz jautājumiem, kur aktīvākie, zinošākie skolēni tika pie balvām.

Ieskatu vienā no mūsu lielākajām bagātībām – mežos – sniedza mežsaimniecības konsultante Jekaterīna Blaua. Skolēnus patiesi aizrāva Jekaterīnas stāstītais un rādītais. Tik daudz varēja uzzināt par koku sugām, par mežu kopšanu un ieaudzēšanu (meža tehnika, koka vecuma un dzīves laikā notikušā izprašana pēc koka ripas), par visu dzīvo, kas tajos mīt. Skolēniem patika praktiskais uzdevums – putnu atminēšana pēc balss, jautājumi par putnu dzīvi. Tā kā Jekaterīnas aicinājums ir mežsaimniecība, tad tika sniegta informācija par izglītības iespējām šajā nozarē.

Tikšanās bija atraktīva, raita, aizraujoša. Skolēniem bija iespēja iemēģināt savas zināšanas praktiskās nodarbēs (atjautības uzdevumi, dažādu sēkliņu atpazīšana utt.). Izrādās, cik bieži mēs nezinām sev tuvumā esošos, darbojošos uzņēmumus un cilvēkus. Arī šoreiz neizpalika bez tā. Liels pārsteigums bija, ka Zigrīda dzīvo un strādā Skrīveros, pat ļoti netālu no skolas. Skolēniem redzot Zigrīdu, dzirdot viņas stāstījumu, radās priekšstats, ka viņa noteikti dzīvo Rīgā.

Pasākums notika Valsts Lauku tīkla pasākuma “Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana vispārizglītojošajās skolās” ietvaros.

Valentīna Beča,

LLKC Aizkraukles nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru