Talsos aizvadīts pirmais saimniecību apmeklējums

GalerijaPrint

Īsi pirms Ziemassvētkiem LLKC Talsu konsultāciju birojs organizēja LAP 2014.-2020. gadam  apakšpasākuma ‘’Saimniecību un meža apmeklējumu nodrošināšana” ietvaros pirmo braucienu Latvijā. Devāmies pie seniem draugiem Raunas pusē , kur Talsu birojam sadraudzība aizsākās pirms vairākiem gadiem.

Pirmo apmeklējām SIA “Siera ražotne”, kur uzņēmuma īpašniece Zane Ceriņa iepazīstināja ar uzņēmumu un produkcijas klāstu. Liela interese dalībniekiem bija par makaronu ražotni, kur, ievērojot visas higiēnas prasības, varējām to apskatīt klātienē un vērot makaronu ražošanas procesu. Tas viss bija tik vienkārši, nekā samākslota. Ar katru viesošanos reizi šī ražotne pārsteidz ar jauninājumiem produkcijas sortimentā, tā arī šoreiz, kad mums tika piedāvāti makaroni ar kaņepēm.

Tālāk mūsu ceļš veda uz SIA “Latvijas Ķiploks”, kur mūs laipni sagaidīja Sintija un Inese, kura pie tases ķiploku tējas ar ingveru pastāstīja par uzņēmuma dibināšanas peripetijām un pirmajām produkcijas realizēšanas reizēm līdz šodienai, par ķiploku festivālu Raunā un produkcijas dažādo sortimentu, kurš pārsniedzis trīsdesmit, sākot no marinētiem ķiploku ziediem līdz ķiploku šokolādei.

Kad tika izbaudīta ķiploku smarža, mūsu ceļš tālāk veda uz SIA “Latnature”, kur ražo dārzeņu čipsus un sausmaizītes, tās kaltējot zemā temperatūrā. Uzņēmuma pārstāve Rita Broka pastāstīja par uzņēmuma izveidošanu, nišas produktu un zīmola izstrādi. Uzņēmumam, protams,  kopš mūsu iepriekšējās viesošanās reizes sortiments audzis un vērojama attīstība. Uzņēmumā jauninājums ir izstrādājumu prezentācijas un semināru telpa, kura uzbūvēta par saviem līdzekļiem, kā arī kompakti lieli augu žāvējamie skapji, kuros produkts atkarībā no žāvēšanas ilguma uzturas, sākot no 12 stundām līdz pat 24 stundām.

Dienas noslēgumā devāmies uz bioloģisko zemnieku saimniecību “Jaun-Ieviņas”, kur saimniece Ineta Rudzīte mūs laipni aicināja viesu mājā, kur pie kamīnā sprakšķošas uguns stāstīja par saimniecības attīstību un turpmākiem nodomiem. Zemnieku saimniecība nodarbojas ar savvaļas zirgu, gaļas lopu, cidoniju un dažādu mājputnu audzēšanu. Un tad saimnieces acīs pavīdēja asaras, atceroties grūtos brīžus, kad nepareizas gaļas govju apsēklošanas rezultātā nācās zaudēt vairākus lopus. Saimniece tad arī skaidri un gaiši pateica, ka ir jāmācās un jāseko līdzi visam jaunajam, lai šādas kļūdas turpmāk nepieļautu. Tā, apskatot saimniecību un diskutējot, nemanāmi pienācis vakars. Atvadoties no māju saimnieces vēlējām, lai laba veselība un izturība Jaunajā gadā.

Paldies visiem Raunas novada uzņēmējiem par laipno un silto uzņemšanu, dalīšanos pieredzē un iedvesmojošiem stāstiem, kas mudināja mūs jauniem izaicinājumiem 2019. gadā.  

Laimīgu Jauno, 2019. gadu, mums visiem. 

Alfons Spēks,

LLKC Talsu konsultāciju biroja vadītājs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru