Talsos gads noslēdzas ar izlaidumu

GalerijaPrint

LLKC Talsu konsultāciju birojā novembrī aizsākās mācības jaunās Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākumā “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros. Mācības notika tēmas “Uz tirgu vērsta bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošana” ietvaros pēc 56 stundu programmas. Mācību dalībnieki ar konsultāciju biroja palīdzību  papildus apguva dažādas tēmas, kuras nebija iekļautas mācību programmā, lai sekmīgi varētu piedalīties eksāmenā, kurš notika Ziemassvētku priekšvakarā, un varētu iegūt apliecību par pirmā līmeņa izglītības iegūšanu bioloģiskajā lauksaimniecībā pēc 180 stundu programmas.

Mācībās piedalījās 20 dalībnieki, kuri mēroja tālu ceļu no Rīgas, Jūrmalas, Mērsraga, Tukuma un Ventspils novadiem, kā arī no Talsu novada. Priecē fakts, ka dalībnieki līdz 40 gadiem bija lielākais vairākums,  un  vērojama paaudžu nomaiņa Latvijas laukos.

Mācību dalībnieki kārtoja teorētisko eksāmenu un pēc veiksmīgas tās  nokārtošanas aizstāvēja katrs savas saimniecības ražošanas–attīstības plānu. Dažam labam bija iestājies baiļu drudzis, jo eksāmens nebija kārtots daudzus gadus, bet šajā reizē nevienam netika jautāts, cik viņam gadu, komisijas priekšā visi vienādi. Pateicoties labam un priekšzīmīgam mācību apmeklējumam, nevienam nebija lielas problēmas uzrādīt labas zināšanas par bioloģisko lauksaimniecību, izņemot kādu, kuru bija pārņēmušas lielas bailes, savukārt pat ļoti pārsteidza komisiju ražošanas plāna aizstāvēšanas laikā, ka komisija vien noteica: “Nu ir jums tur idejas.” Prieks par katru mācību dalībnieku, kurš ieradās, neskatoties uz slidenajiem ceļiem un vēlo atgriešanos mājās pie saviem veicamajiem ikdienas darbiem, kuri uz kādu brīdi tika atlikti,  un ģimenes.

Nupat aizvadīti Ziemassvētki, tuvojas Jaunais, 2019. gads, kāds tas būs katram no mums - pasniedzējam, mācību dalībniekam un konsultāciju biroja darbiniekam, - to redzēsim nākotnē, kā katrs izmantos iegūtās zināšanas un attīstīs savu saimniecību. Galvenais neapstāties un turpināt iesākto, lai sasniegtu katrs savu mērķi  tuvākā vai tālākā nākotnē. Vienmēr esiet laipni lūgti Talsu konsultāciju birojā.

Visiem novēlu veselīgu, mīlestības pilnu un veiksmīgu Jauno, 2019. gadu!.

Alfons Spēks,

LLKC Talsu konsultāciju biroja vadītājs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru