Talsu nodaļas konsultanti dodas ciemos pie Jūrkalnes Jura

GalerijaPrint

LLKC Talsu nodaļas speciālisti devās pieredzes apmaiņas braucienā pie klienta un sadarbības partnera Jura Lastovska, kurš ar ģimeni saimnieko pasakainā vietā Jūrkalnē. Zemnieku saimniecībā “Bērziņi” cep gardu kviešu un rudzu maizi pēc senām dzimtas receptēm.

Maize tiek cepta īpašā krāsnī, kurai ir vairāk nekā 70 gadu. Maizi iespējams pasūtīt vai, iepriekš piesakoties, izveidot un izcept savu kukulīti. Šāda iespēja bija arī mums, – katrs varēja izcept savu īpašo maizes klaipu. Kamēr maize cepās, saimnieki cienāja ar gardu, ugunskurā vārītu zivju zupu un plātsmaizi, kas gatavota tikai no lauku labumiem. Uzkāpām saimnieku pašu uzceltā skatu tornī, no kura paveras skats uz saimniecību un Jūrkalni kopumā.

Saimniecībā “Bērziņi” visu dara paši, viņus var tikai apbrīnot par tādu darbīgumu un uzņēmību. Papildus maizes cepšanai viņi atrod laiku, lai uzturētu lauku sētu ar astoņiem lopiem, dārzeņu lauku un dārzu. Viss ir sakopts, un ikkatrs stūrītis izlolots. Tirgoties brauc reti, jo pircēji paši brauc uz saimniecību pēc lauku labumiem. Arī mūsu viesošanās laikā saimniecībā iegriezās pircēji – citi vietējie, citi iebraucēji. Papildu reklāma z/s “Bērziņi” nav nepieciešama, – pircēji paši atrod viņus!

Prieks skatīties uz Lastovsku ģimenes bērniem, kuri ir tikpat darbīgi kā vecāki un iesaistās lauku darbos. Meitiņa Mairita piecu gadu vecumā jau pati māk izcept maizes kukulīšus, kā arī tos izņemt no krāsns. Dēls Mārtiņš savos 15 gados jau pats ir guvis pirmo pieredzi uzņēmējdarbībā. Par savu sakrāto naudu viņš iestādījis persikus, kuri diemžēl pilnībā nosaluši. Taču viņš nepadodas, no kļūdām mācās un šobrīd izmēģina audzēt krūmmellenes. Šāda ģimene Latvijai ir vērtība. Nav šaubu, ka zināšanas tiks nodotas arī nākamajām paaudzēm.

LLKC Talsu nodaļa pateicas z/s “Bērziņi” par sirsnīgo uzņemšanu. Vēlamies tuvāk iepazīt mūsu klientus, tādēļ šādu labo praksi turpināsim, apmeklējot arī citas saimniecības.

Kad esiet Jūrkalnes pusē, iegriezieties ciemos pie Jūrkalnes Jura. Ja nevarat atrast, sekojiet maizes smaržai!

Katrīna Kļimovska,

LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru