Valdzinājums lieliskākai dzīvei

GalerijaPrint

Stāsts ir par SIA “Rozīne” un stirpu, ļoti sirsnīgu latviešu ģimeni, kura dzīvo Skrīveros un jau no 2006. gada gatavo svaigu, dabīgu un burvīgu saldējumu, kā viņi paši saka, saviem saldējummīļiem. Pieredze pārtikas biznesā ir gūta jau 90.-tajos gados. Diemžēl, kā daudziem stāstiem, arī šajā tika piedzīvota bēdīga pieredze ar birokrātiju, kas lika trīs reizes bankrotēt un sākt no jauna. Pamatlicēja Voldemāra Sotnieka ieteikums:  “Nekad nenolaist rokas. Ja kaut mazliet ko var radīt – labākā lieta izražot pašam!”

Pircējiem tiek piedāvātas vairākas pašu saimnieku izveidotas saldējuma receptes ar visdažādākajiem nosaukumiem un iespējām, kā nokļūt pie patērētāja: «Pacilājošs biezpiena saldējums ar avenēm», «Burvīgs šokolādes saldējums», «Neaizmirstams auzu pārslu griljāžas saldējums » un citi. Pastāvīgas ir ap 30 saldējumu receptes.

Jaunu saldējumu idejas tiek gūtas, lasot, mācoties un klausoties atsauksmes tieši no patērētājiem. Pirmā pieredze izbraukumu tirdzniecībā tika gūta Siguldā. Gala produktu testēšana notiek, atkal un atkal garšojot un analizējot vispirms jau ģimenes lokā. «Skrīveru mājas saldējums» ir 100% dabīgs produkts, tas nesatur nekādus ķīmiskus stabilizatorus, esences. Tiek izmantota īsta vaniļa, īsts rums, svaigpiens. Saldējuma moto “Valdzinājums kaifīgai dzīvei!”, baudot saņemam dabas valdzinājumu un dzīve kļūst lieliska. Dzidra Sotniece, viena no svarīgākajām personām produktu garšas un struktūras tapšanā, ir pateicīga savai mammai Laimai Lapsiņai par dzīves gudrību, ko mamma devusi.

«Skrīveru mājas saldējums» katru gadu piedalās daudz un dažādos tirdziņos un sastopams dažos veikalos. Pašlaik ir izveidots jauns saldējuma iepakojums, nelielās porcijās, viegli lietojams. Šo produktu varēs iegādāties Rimi “Klēts” stendos, “COOL” degvielas uzpildes stacijā u. c.  «Skrīveru mājas saldējums» ik gadu piedalījās Berlīnes starptautiskajā izstādē «Zaļā nedēļa». Covid-19 ir ieviesis savas korekcijas, un 2021. gadā šis pasākums tiek atlikts.

Kafejnīcu Skrīveros apmeklē gan ārzemju, gan vietējie tūristi. Šī gada vasarā bija tiešām liels tūristu pieplūdums – ģimenes, darba kolektīvi, grupu ekskursijas.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī, uzņēmumam ir izveidota e- veikala pasūtījumu lapa. Ir iespēja pasūtīt preci ar piegādi mājās, Omniva pakomātos. Lai gaidīšanas un svētku mēnesī radītu ko neparastu, neaizmirstamu, iespējas ir neierobežotas. “Skrīveru mājas saldējums” piedāvā svētku galdam astoņu veidu piparkūku mīklas, kūkas, eklērus, cepumus un to mīklas, savos dārzos audzētu ogu un augļu sulas un biezsulas: “Ķirbju– cidoniju biezsula”, “Irbeņu–plūmju biezsula”, “Plūškoka– bumbieru sula”, kā arī ābolu sula.  Piparkūku mīklas gatavotas no maksimāli dabīgiem produktiem. Mīklas ar dažādām garšām – “Klasiskā sviesta piparkūku mīkla”, “Vegānu piparkūku mīkla”, “Lavandas ziediņu”, “Ingvera”, “Rudzu ar ķimenēm” u. c. Katrai sastāvdaļai ir pamatojums, kāpēc tieši tā. Dzidra saka: “Lavanda – ļoti perfekta sviesta mīklās. Izcila mīkla, aromāts, kraukšķīgums. Ķimenes īpaši vērtīgas gremošanas funkciju uzlabošanai, dod aromātu. Cūku tauku garša nav jūtama, bet rada izcilu kraukšķi. Kāds teiks, trekns. Vai Itālijā kāds teiks, ka pica ir trekna?”  

“Viss, ko piedāvā “Skrīveru mājas saldējums”, ir kā perfektā laulībā – ļoti saskanīgi, baudāmi,” stāsta Madara Sotniece, viena no ģimenes saldummīļiem.

Madaras novēlējums citiem uzņēmējiem: ”Izturēt! Atrast savu sirdslietu, ko vari dot un pēc sevis ko atstāt. Jābūt atgriezeniskai saitei. Nekautrēties ielikt daļiņu no sevis.”

Valentīna Beča,
LLKC Aizkraukles konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: Valentīna Beča

Foto galerija: 

Pievienot komentāru