Viļakas skolēni izglītojas par lauksaimniecības nozari

GalerijaPrint

Viļakas Valsts ģimnāzijas sestās klases skolēni piedalījās informatīvi izglītojošā pasākumā par uzņēmējdarbības iespējām laukos un profesionālās izglītības iespējām. Pasākums tika īstenots ar mērķi radīt skolēniem interesi par lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarēm, veidot izpratni par nozaru darbību, kā arī popularizēt lauksaimniecības profesionālo izglītību.

Skolēni noklausījās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Balvu nodaļas konsultantu izveidoto prezentāciju par šo tēmu. Tikšanās laikā konsultanti stāstīja, kas ir uzņēmējdarbība, tās uzsākšanas galvenie priekšnoteikumi, biznesa idejas radīšanas process. Jaunieši tika iepazīstināti ar galvenajām un izplatītākajām uzņēmējdarbības nozarēm laukos, kā arī ar profesionālās izglītības iespējām Latvijā un darba vietām, kur var strādāt, iegūstot kvalificēta lauksaimnieka profesiju. Konsultanti informēja skolēnus par dažādu veidu atbalstu – konkursu un projektu iespējām uzņēmējdarbības uzsākšanā un attīstīšanā, kā arī minēja apkārtējo novadu uzņēmēju īstenoto projektu piemērus.

Pēc prezentācijas noklausīšanās notika savstarpējas sarunas par dzīvi laukos, tika uzklausītas jauniešu domas par uzņēmējdarbību. Konsultanti piedāvāja dažus atjautības uzdevumus, kas bija saistīti ar lauksaimniecību un uzņēmējdarbību, piemēram, skolēniem bija jāatpazīst un jānosauc dažādu graudaugu sugu nosaukumi, citā uzdevumā bija jāparāda savas zināšanas par uzņēmējdarbību, atbildot uz jautājumiem.

Pēc pasākuma jaunieši atzinīgi vērtēja šo lekciju un apgalvoja, ka tēma bija interesanta.

Pasākums tika īstenots Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros.

Arita Boka,

LLKC Balvu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru