Ziepju gatavošanas meistardarbnīca Baltinavā

GalerijaPrint

Pasākums „Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē” 20. februārī izvērtās īsti ziemīgā noskaņā, jo Baltinavā bija uzsnidzis sniegs, kas šogad ir reta parādība. Pasākuma ietvaros Baltinavas novada muzejā notika Ziepju gatavošanas meistardarbnīca.

Pasākumu atklāja Baltinavas novada muzeja vadītāja Antra Keiša, viņa iepazīstināja dalībniekus ar darba procesu, darba materiāliem un novēlēja radošu dienu.

Baltinavas vidusskolas un Kārsavas mūzikas un mākslas skolas audzēknis Eduards Buravecs uzstājās ar muzikālu priekšnesumu,  spēlējot flautu.

Ziepju gatavošanas darbnīcu vadīja Antra Keiša, bet Zanda Keiša dalībniekiem palīdzēja kausēt ziepju sagataves. Iveta Gabrāne palīdzēja sagatavot ziepju sagataves kausēšanai un vēlāk iesaiņot ziepes. Uz meistardarbnīcām bija ieradušies gan vecāka gājuma cilvēki, gan bērni. Vislielāko interesi, protams, izrādīja bērni, ar lielu nepacietību gaidot, kas iznāks! Lai ziepes iznāktu interesantākas un smaržīgas, Antra Keiša un Ināra Bubnova bija sarūpējušas dažādus materiālus – liepziedus, kliņģerīšu ziedlapiņas, lauku āboliņa ziedus, magoņu sēkliņas, kafiju, kanēli, kā arī dažādas aromātiskās esences. Kombinējot materiālus un esences, tika izgatavotas dažāda veida ziepes. Dalībnieces gan atzina, ka ar esencēm jābūt ļoti uzmanīgiem, izvēloties dažādas esences ne vienmēr smarža ir tāda, kādu vēlētos iegūt. Bērniem gan visvairāk patika meža zemeņu esence, ka ļoti atgādināja vasaru un ar to saistītās jaukās atmiņas.

Gatavojot ziepes, dalībnieces dalījās pieredzē arī par dažādu ēdienu gatavošanu, notika jaukas diskusijas par iespējām savu saražoto piedāvāt vietējiem iedzīvotājiem dažādos tirdziņos. Alda Meščanova jau gadu piedalās vietējos lauku labumu tirdziņos Balvos, Viļakā un Kārsavā, piedāvājot tomātu stādus, tomātus, mājražojumus – sierus, biezpienu, kaltētus ābolus un biezpienmaizītes. Alda pastāstīja, ka sākumā grūti bija uzdrošināties piedalīties tirdziņos, bet ar laiku viņa ir nākusi pie atziņas, ka vajag tikai uzdrīkstēties! Tāpat Alda atzina, ka nevajag baidīties mācīties, un pati aktīvi cenšas izmantot piedāvātos kursus un seminārus, kas tiek organizēti Ziemeļlatgales biznesa centrā un LLKC Balvu nodaļā. Viņa ieteica arī citiem izmantot piedāvātās iespējas. Diskusijās laiks aizritēja ātri, ziepes ieguva stingru masu, tās varēja izņemt no trauciņiem, visi bija gandarīti un priecīgi par paveikto.

Nobeigumā visi dalībnieki pateicās radošo darbnīcu organizētājiem par jauko iespēju pašiem radīt sev prieku!

Sarmīte Tabore,

Baltinavas novada lauku attīstības konsultante

Foto: E. Broka, Baltinavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru