Interese par akvakultūru pieaug

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas nodaļa organizēja divu dienu izglītojošo semināru. Pasākuma dalībnieki apguva teorētiskās zināšanas par zivju dīķu ierīkošanu un audzēšanu. Sīkāk iepazināmies ar dažādu zivju slimībām un profilaksi.

Saimniecībā SIA „Studija 54”, kurā saimnieko Edgars Pumpurs, zivju audzēšana uzsākta kā jauna nozare. Vispirms izrakti dīķi un pēc tam ar ES atbalstu uzcelta jauna zivju māja, kurā tiek audzēti dažādu sugu zivju mazuļi. Zivju audzēšanai ir pilns ražošanas cikls no ikra līdz realizācijai. Tiek audzētas šādas zivju sugas – pallijas, foreles. Pallijas ir skaistākas nekā foreles, bet arī prasīgākas, jo tām nepieciešams aukstāks ūdens. Pallijas atvestas uz Kurzemi no Alūksnes zivju audzētavas „Silenieku dzirnavas”.  Dalībniekiem interesēja ūdens recirkulācijas sistēma, kas izveidota, izmantojot dabiskās ūdens tilpes, tādējādi taupot elektroenerģiju.

SIA „Mazsālijas” izveidoti dažāda lieluma dīķi, kuri labi iekļaujas saimniecības ainavā. Dīķos tiek audzētas karpas un strauta foreles. Saimniecība attīstīja zivsaimniecības nozari, un ar Eiropas Zivsaimniecības fonda atbalstu tika uzcelta zivju māja. Tajā tiek audzētas varavīksnes forele, zelta forele un vienā baseinā – stores. Foreles tiek audzētas līdz zināmam lielumam un realizētas ēdināšanas uzņēmumiem. Foreles pēc pavāru pieprasījuma  realizē 250 līdz 300 gramus. Saimniecība plāno gadā sasniegt 20 t realizētu zivju. Saimnieks dalījās pieredzē par zivju sagatavošanu realizācijai. Noslēdzoties saimniecības apskatei, semināra dalībnieki atzina par noderīgu iegūto teorētisko un praktisko pieredzi.

Pasākums notika Zivsaimniecības sadarbības tīkla aktivitātes “Informatīvu un izglītojošu semināru un pieredzes apmaiņas braucienu organizēšana” ietvaros.

Linda Dūdiņa-Hoiere,

LLKC Kuldīgas biroja uzņēmējdarbības konsultante 

Pievienot komentāru