Karpu mazuļi pētniecībai pārziemojuši labi

Institūta “BIOR” pētnieki sadarbībā ar LLKC turpina dažādu karpu šķirņu mazuļu audzēšanas un salīdzināšanas pētījumu.

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” zivju audzētavas “Tome” filiāles “Dole” zivju mazuļu audzēšanas dīķos jau ceturto gadu turpinās pētījums/demonstrējums – “Dažādu karpu (Cyprinus carpio) šķirņu mazuļu audzēšanas un salīdzināšanas pētījums Latvijas apstākļos”. Demonstrējums notiek sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra ekspertiem. Pētījuma procesā notiek ne tikai dažādu karpu šķirņu mazuļu audzēšana un salīdzināšana, bet arī audzēšanas procesu uzlabošana, pilnveidošana un inovatīvu risinājumu pielietošana. Daudzu izmantoto metožu un paņēmienu efektivitāte ir pierādījusies iepriekšējo gadu rezultātos.

Šī gada sezona ir noslēdzošais pētījuma posms. 30. aprīlī divgadīgie  karpu mazuļi pēc ziemošanas tika ielaisti audzēšanas dīķos. Pēc rezultātiem var spriest, ka zivis ir pārziemojušas labi, kopējais atgājums ~1% un vidējais svara zudums 10,5%. Šajā sezonā karpu mazuļi tiks baroti ar graudiem. Aizsardzībai pret  zivēdājdzīvniekiem, līdzīgi kā iepriekšējos gados, tiks izmantots aizsargtīkls un elektriskais gans. Papildus dīķu kontrolei un iespējamas maluzvejniecības novēršanai pie dīķiem tika uzstādīta novērošanas kamera. Šogad ir plānots, ka zivis sasniegs tirgus svaru, aptuveni 2 kg, un, cerot uz labu audzēšanas sezonu, iespējams vairāk.

Mārcis Ziņģis, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” zivju audzētavas “Tome” Akvakultūras pētniecības un izglītības centra vadītājs

Foto: LLKC arhīvs

Pievienot komentāru