Makšķernieku aptauja

SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" pēc Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas ierosinājuma veic makšķernieku aptauju. 
Aptaujas mērķis ir iegūt informāciju par makšķernieku paradumiem, interesēm, lomiem un zivju populāciju Latvijas ūdenstilpēs.
Iegūtie dati tiks izmantoti zinātniskiem mērķiem Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā "BIOR" un turpmākai makšķerēšanas politikas pilnveidošanai.

Aptauja pieejama: www.makskeresanaskarte.lv 

Komentāri

Jā , kas notika ar Cirmas ezeru, kur pazuda zandarti , ne mazo ne lielo.
Ludzas lielajā ezerā tikai pliči i tie pilni ar lenteni.
Kas regulē ūdens līmeni Ludzas lielajam ezeram, pavasarī kad zivis iznārsto udens tiek nolaists un ikri paliek krastā.

Ludzas Lielais ezers visu apkārtējo( un ne tikai apkārtējo)makškernieku iemīļots ezers seviški ziemā simtiem makškernieku 99% ķer pličus kas ir savairojušies uz nebēdul ļoti daudz slimo ar lenteni,varbūt sagaidīsim laikus kad tiks ielaisti līdaku un zandartu mazuļi.Kas regulē ūdens līmeni ezerā pavasarī, kad zivis iznārsto ūdens tiek nolaist un ikri paliek krastā.
Kas notiek ar Cirmas ezeru, kur pazuda zandarti, mazie vispār nav saķerti ne ziemā ne vasarā, virs izmēra gadās ļoti ļoti loti reti.
Lai pavairotu zivju dabisko populāciju,es uzskatu ka vajadzētu vismaz uz gadiem 5 ar regulu aizliegt lielo zivju zandartu ,lidaku izķeršanu minētajos ezeros.

Pievienot komentāru